מתי מומלץ לפנות אל טיפול משפחתי? ואיך מתבצע?

ניווט מהיר

טיפול משפחתי הוא תהליך עמוק שעוברים בני המשפחה כולם, בין אם על מנת לפתור משבר או קושי ספציפי שקיים ואם על מנת לשפר באופן כללי את האווירה והתקשורת בבית. חשוב להבין שהיום מובנת וידועה החשיבות של השתתפות כל בני המשפחה בתהליך, גם אם זה פחות נעים או לא נוח לחשוף מחשבות או רגשות באוזני איש או אשת מקצוע שהם אנשים זרים. לאנשי מקצוע אלה יש כלים ורעיונות רבים שהם צברו עם הזמן ועם הניסיון שלהם. לכן, הם יכולים להציע פתרונות, רעיונות או דרכים להקל על המצב ולפתור את הבעיה של בני המשפחה. כתלות בעניין עצמו, המטפל או המטפלת יחליטו על אופן ביצוע הטיפול – לכל בני המשפחה ביחד באותו המפגש, או בנפרד עם כל אחד. לאחר מכן – במפגש משותף עם כולם.

טיפול משפחתי

מתי צריך לפנות לטיפול משפחתי?

יש לא מעט סיבות או נסיבות שיגרמו להורים לפנות לאיש מקצוע מעולם הטיפול המשפחתי. ברוב המקרים תהיינה הזדמנויות אלה סביב נקודות משמעותיות בחיים שעלולות להביא איתן מחלוקות ואי הסכמות: גירושין של ההורים, גיל ההתבגרות, אובדן, חלילה של אדם קרוב, או כל נושא אחר שמביא איתו קשיים לחיים המשפחתיים, כמו תקופות בידוד שחוו לא מעט משפחות בתקופה האחרונה.

דעו כי יש דרכים שונות לפתור כל קושי או מחלוקת. כמו כן, יש חשיבות לעצם ההבנה שיש אל מי לפנות וממי לקבל מענה. אפשר לומר שעצם ההבנה על קיומה של הבעיה יכול להיות חצי דרך במציאת הפתרון, שכן לא תמיד זה קל ונוח לפנות אל איש מקצוע, אך ברגע שעושים זאת – אפשר להיות רגועים שבקרוב המצב ישתפר.

עם זאת, ישנם מקרים בהם במקום טיפול לכולכם, יש צורך להתמקד בחלק מבני המשפחה, אשר מגלים קשיים מסוימים בהם יש לטפל – נניח, עבור הילד או הילדה שלכם, חלקם או כולם. לשם כך מומלץ לחפש טיפול רגשי לילדים, אשר עשוי לתת מענה מדויק יותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
טיפול משפחתי
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר