תכשיטים עתיקים – טבעות, שרשראות וצמידים עם נינוח של פעם

ניווט מהיר

יש ברשותכם תכשיטים עתיקים ואתם מוצאים שאין לכם בהם שימוש? מסתבר שמדובר בעתיקות לכל דבר ויש לתכשיטים שלכם ערך לא מבוטל של כסף אותו תוכלו לקבל במזומן מחברה מקצועית המתמחה בהערכת שווי התכשיטים, קנייה ומכירה שלהם.

 

תכשיטים עתיקים – טבעות עתיקות משובצות אבנים יקרות

יש כל מיני סוגים של טבעות עתיקות רק חשוב לעשות הבחנה בין טבעות בעלות מראה עתיק בסגנון וינטג‘ המשלבות לרוב זהב ואבנים מיוחדות שנחשבות לחדשניות מבחינת הזמן שלהן לטבעות שהן באמת עתיקות וקיימות שנים רבות או כאלה שקיבלנו בירושה. טבעות עתיקות יכולות להיות טבעות מזהב עם אבני חן צבעוניות כמו אבן הספיר, אבן רובי או טבעת משובצת באבני אמרלד, יש טבעות משובצות יהלומים הנחשבות לעתיקות ויש גם לא מעט תכשיטי יאודיקה המשלבים מלל, אבנים מעיר הקודש וסמלים של היהדות או המסורת כמו ”עין הרע“, חמסה, תפילה מפסוק ועוד.

תכשיטים עתיקים – מה מה מאפיין אותם?

האלמנט הראשון שמאפיין תכשיטים עתיקים הוא אלמנט הזמן. לזמן יש משמעות מאוד גדולה וחשובה גם בהיבט מהות התכשיט וגם בהיבט הערך שלו. לרוב, ככל שהתכשיט עתיק וישן יותר, הוא שווה יותר. אלמנט נוסף שמהווה חלק מתכשיטים עתיקים הוא בהיבט של הסיפור, הנרטיב. לרוב מדובר בתכשיטים שעברו בירושה, כאלה שהגיעו אפילו מחו“ל עם הסבים והסבתות שלנו או אפילו דורות לפניהם.

 

למכור או לחדש?

יש כמה אפשרויות שמדובר בתכשיטים עתיקים. יש כאלה שיעדיפו לחדש את התכשיטים ולעשות מהם תכשיטים חדשים שישרתו אותם וישמשו אותם בחיים הללו כדי לא לשכוח מאיפה הם הגיעו ואז מדובר בהשקעה לא מבוטלת של כסף. לעומתם, יש כאלה שיעדיפו לפנות לחברה מקצועית אשר יודעת להעריך את השווי האמיתי של התכשיטים ולמכור אותם.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר