אודות פרופ' גיל אמריליו – ראומטולוג ילדים

ניווט מהיר

פרופסור גיל אמריליו הינו בוגר של בית הספר לרפואה במסלול היוקרתי של אוניברסיטת תל אביב, סיים את התמחותו בבית החולים איכילוב (דנה) ובוגר ההתמחות בראומטולוגית ילדים באוניברסיטת קליפורניה UCLA שבלוס אנג‘לס.

בשנים האחרונות פרופסור אמריליו הינו רופא בכיר במרפאה לראומטולוגית ילדים בבית החולים שניידר ומנהל את השירות למחלות FMF ו- PFAPA.

ראומטולוג ילדים – מה תפקידו?

ראומטולוג ילדים הוא רופא מומחה העוסק באבחון וטיפול מחלות ילדים הקשורות למפרקים, לרקמות הרכות והרקמות החיבוריות. מחלות אלה נקראות גם מחלות ראומטיות. מקור המילה ”ראומטולוגיה“ מגיעה מהשפה היוונית ופירושה ”חקר הנחל“, "חקר הנהר" או "חקר המים“. למעשה, מדובר בתת התמחות ברפואה פנימית וברפואת ילדים.

קצת על מחלות ראומטיות אצל ילדים

למעשה, רוב המחלות הראומטיות נוצרות כתוצאה מבעיות במערכת החיסונית ורובן הן מחלות אוטואימוניות. המשותף לכל המחלות הללו הוא בהיותן פוגעות במערכת השריר והשלד. המחלות השכיחות ביותר אצל ילדים הן: דלקת מפרקים כרונית אידיופאטית של גיל הילדות, דלקת שרירים של גיל הילדות, דלקות כלי דם, מחלות דלקתיות בעצמו וזאבת.

יש ילדים הסובלים מכאבי שלד או כאבי התפתחות כמו למשל כאבים בגפיים וזה נובע מגמישות יתר או תסמונות כאב.

מחלה ראומטית נפוצה אצל ילדים נקראית תסמונת פי פאפא – PFAPA המתאפיינת במצבים של חום חוזר כל כמה שבועות, דלקות שקדים, אפטות בפה, בלוטות צוואריות ועוד.

תופעה נוספת הנפוצה מאוד בקרב 15-20 אחוזים מאוכלוסיית הילדים נקראית כאבי גדילה והסיבה להן לא ידועה. מדובר באירועים הנמשכים בין 5-30 דקות בעוצמה חזקה והכאב נפסק באופן עצמאי או בעזרת טיפול מקומי ותרופות משככות כאבים.

 

מתי לפנות לראומטולוג ילדים גיל אמריליו?

  1. נפיחות לא מוסברת במפרקים
  2. נוקשות של המפרקים
  3. סימפטומים נוספים פרט לכאב כמו חום, חולשה וכדומה
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר