ניתוח בהקפאה – טיפול חדש לסרטן הערמונית

ניווט מהיר

לאחר עשרות שנות מחקר הרפואה המודרנית הצליחה להביא לחדר הניתוח את אחד התהליכים הייחודים והמדהימים שקיימים היום. ניתוח בהקפאה המסייע לטפל במגוון של מצבים כמו גידול בערמונית וגידולים בכליות לצד תהליכים אסתטטיים נוספים.

 

ניתוח בהקפאה- קריותרפיה – איך זה מתבצע?

מדובר בהליך כירורגי בו מחדירים מחט דקה למיקום הגידול תוך הזרמה של תמיסת מלח בשילוב מידע המועבר למנתח דרך אולטרסאונד. בשלב הבא, מעבירים נוזל קפוא כמו למשל גז ארגון או חנקן נוזלי לאזור הגידול. כשמדובר בגידול בערמונית למשל, הקור והטמפרטורה הקיצונית מקפיאה את הערמונית והורסת את הרקמות הסרטניות.

 

למעשה, המידע שמתקבל מהאולטרסאונד מסייע לזהות את רקמות הסרטן וכך המנתח יכול להגביל את הנזק שנגרם לרקמות הערמונית. בשונה משיטות כירורגיות אחרות, הקפאה של הערמונית הורסת את הרקמות החולות בלבד מבלי לפגוע באיברים או ברקמות הסמוכות.

ניתוח הקפאה של הערמונית – יתרונות

ראשית כל חשוב לציין כי כאשר התאים הסרטניים נהרסים בתהליך, תאי דם לבנים מתחילים ניקוי של התאים והרקמות המתות.

 

יש אפילו מחקרים בהם נראה כיצד המערכת החיסונית יודעת לזהות תאים סרטניים שנותרו לאחר ניתוח בהקפאה ואיך היא תוקפת אותם. שנית כל, מדובר באחד התהליכים היעילים בטיפול בסרטן הערמונית, בעיקר שמדובר במטופלים הנמצאים בשלבים המוקדמים של המחלה.

 

בהשוואה לניתוחים אחרים, ניתוח בהקפאה הרבה פחות פולשני, ניתן לטשטש את הכאב בעזרת אפידורל או זריקה במקום לבצע את הניתוח בהרדמה כללית והמטופל מאבד הרבה פחות דם מאשר בניתוח רגיל. בנוסף, תקופת ההתאוששות קצרה בהרבה, יש פחות כאבים ונפיחות ואף ניתן ברוב המקרים לשלב את הניתוח בהקפאה עם טיפולים נוספים כמו הקרנות. השהות בבית החולים הינה קצרה וכוללת בין 1-2 לילות.

 

מדובר בהליך שעדיין נמצא בהתפתחות והוא רק נכנס לפני מספר שנים בודדות לבתי החולים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר