מה צריך בשביל להשתלב בעולם היזמות והסטארט אפ?

ניווט מהיר

עולם היזמות והסטארט אפ מפתה הרבה מאד אנשים שמחפשים כל דרך להשתלב בהם, בעיקר בשל ההילה שיש להם וכמובן הכספים הגדולים שהם מגלגלים. בזכות הקונספט המרכזי של היזמות שאומר שאת ההמצאה הגדולה הבאה, בעצם, כל אדם יכול להעלות וכל אחד יכול לחשוב על הדבר הבא שיביא בשורה לעולם – אנשים רבים שוברים את הראש ומנסים בכל דרך לחשוב על נושא, שירות, מוצר או שיפור שאף אחד עדיין לא חשב עליו. אין כמעט מי שלא חולם בלילה על הערת אגב שהוא זורק לאוויר בשיחת חולין עם חברים או מכרים שהופכת להיות רעיון ומפנה אליו את אור הזרקורים. למרות שאי אפשר להתווכח עם העובדה שסיפורים כאלה אכן קרו – אי אפשר גם להתווכח עם הקושי האדיר והסיכוי הקלוש לכך שהם יכולים לחזור שוב. אז איך באמת אפשר בכל זאת להשתלב בעולם מרתק, חדשני, טכנולוגי ומתקדם?

 

מה צריך בשביל חברות הסטארט אפ

כיום אפשר לומר שהמסלול של חברת הזנק (סטארט אפ) די ידוע מראש ומדובר בתהליך שיש בו שלבים מוכרים וברורים – מציאת רעיון, בחינות היתכנות שלו (פרקטית וכלכלית), בדיקות של כדאיות, העברת שאלונים או ביצוע ניסיונות ולבסוף גיוס כספים וקבלת החלטה בנוגע ליציאה לשוק, לייצור המוני. בדרך יש לא מעט אנשי מקצוע שצריכים לחוות את דעתם ודעה זו שלהם תיתן משקל רב בקבלת ההחלטות בהמשך. מי שמחפש להיכנס לעולם היזמות חייב לכל הפחות להיות בעל הלך מחשבה אנליטי, להבין דברים בצורה ברורה, להיות מסוגל לנתח נתונים ומידע וכמובן שכל הכשרה והשכלה מקצועיות בנושאים הרלוונטיים יכולות להטות את הכף אפילו יותר ולהפוך אותו לאדם מקצועי ומיומן שהדעה שלה תהיה נחשבת, חשובה ומהותית לכל תהליך.

 

מקצועות ותחומי עיסוק בעולם היזמות והסטארט אפ

לא חסרים אנשים כישרוניים שבאופן טבעי ובלי הכנה מוקדמת ניסו והצליחו להשתלב בעולם ההיי טק בהצלחה רבה. יחד עם זאת כיום זה כמעט לא אפשרי ורוב החברות מחפשות אנשים מקצועיים, עם ידע נרחב ומהותי וכמובן שניסיון הוא פרמטר חשוב לא פחות. יודעי דבר מעולם ההיי טק כמו נתנאל דוידי, שי אגסי ורבים אחרים, מעידים שכיום, בניגוד לעבר, הרבה יותר שמים לב לקורות החיים של כל מועמד ומצפים לראות נתונים וסעיפים שקשורים, מקצועית, לתפקיד שאליו הוא מגיש את המועמדות שלו. מפתחי תוכנה או חומרה, מנתחי נתונים ודאטה, בעלי תואר ראשון במדעי המחשב והמתמטיקה וכמובן מתכנתים במגוון רחב ככל האפשר של שפות תכנות – אלה הכישורים הנדרשים כיום מעובד הסטארט אפ ויש חשיבות גבוהה לניסיון שלו ולהתאמה של הניסיון הזה לתפקיד הרלוונטי.

 

איך הכי נכון להשתלב בעולם ההיי טק והסטארט אפ?

מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם התעסוקה ומחפש את דריסת הרגל הראשונה שלו בעולמות ההיי טק, היזמות והטכנולוגיה צריך להכיר את החברות המובילות, מומלץ לו מאד לקרוא במדורי הכלכלה והחדשנות אודות התקדמות של פרויקטים כאלה ואחרים ואט אט עם הזמן להכיר את השפה השגורה בפי אלה שעובדים בתחום ומניעים אותו. מי שמחפש את תחום הלימודים המתאים יכול לפנות ללימודי תואר במדעי המחשב או המתמטיקה (שילוב שלהם יקנה לו יתרון בעת חיפוש עבודה) או ללימודים מקצועיים של קורסים ממוקדים בתכנות, QA, פיתוח מוצר או אפליקציות ועוד. חשוב מאד לדעת שגם עולם הסטארט אפ נשען ומסתמך על אדמיניסטרציה ועבודות כלליות ולעיתים מי שחסרה לו ההשכלה הרלוונטית יכול לבחון להיכנס לתחום דרך תפקידים כלליים שלא בהכרח נדרשת עבורם הכשרה מקצועית. לא מעט אנשים מצאו כך את דרכם תפקידם הראשוני, לאחר שהצליחו להוכיח כישורים או מרכיבי אישיות ייחודיים.

העתיד הגלום בסטארט אפ

אין ספק שזה מאד מפתה להיכנס לעולמות ההיי טק והיזמות ולהיות חלק מהכספים שמתגלגלים, מעולם של תעשיות טכנולוגיות מתקדמות, מעסקאות ענק ומכותרות בפורטלי הכלכלה. יחד עם זאת חשוב להבין שמה שהיה קיים בעבר בעולם הסטארט אפ כבר לא בהכרח קיים ולא באותה קלות אפשר להגיע להישגים מרשימים. תמיד כדאי לבדוק אילו מקצועות נחשבים למבוקשים ודרושים ובהתייעצות עם איש מקצוע אפשר בהחלט לגלות לאילו תפקידים יש ביקוש או מה חסר בתחום. כך כל אחד שרואה את עצמו כמתאים יכול לבחור את מסלול ההתקדמות שלו ואת הדרך שלו להיכנס לעולם המרתק הזה. לפעמים תעוזה וחוסר ביטחון עצמי שמשתלבים ביחד ובעזרתם אפשר להגיע, להתעניין, לשאול שאלות או לברר עניינים כאלה ואחרים יכולים להיות המפתח להבנה מעמיקה של מה באמת כרוך בשביל כל תפקיד וכך אפשר לכוון את המשך הדרך התעסוקתית. חשוב מאד לציין שלעיתים קרובות אפשר לעשות הסבה מתחומי עיסוק או מקצועות אחרים ואין זה מחויב המציאות ללמוד מיד אחרי הצבא ולהשתלב בתפקידים האלה בגיל צעיר. לעיתים ניסיון חיים מרשים הוא מה שיעזור למועמד להתחיל תפקיד מעניין.

 

תעסוקה עתידים בעולמות ההיי טק

אין ספק שמה שבאמת חשוב זה למצוא מסלול ותחום לימודים ותעסוקה שיהיה מעניין דיו על מנת לספק גם את הנפש. אין זה מספיק רק למצוא עבודה שמשתכרים בה סכומי כסף גדולים בלי החדווה לקום כל בוקר לעבודה או הרצון האמיתי ליהנות בה. מכיוון שמדובר לעיתים קרובות בשעות עבודה מרובות הרי שחשובים לא פחות הנאה בעבודה, יצירת קשרים על עובדים אחרים ובילוי משותף בזמני ההפסקות. כל אלה הופכים מקום עבודה, כל מקום עבודה, לייחודי, מעניין וכזה שאפילו מרגישים גאווה להיות חלק ממנו וכך צריך להרגיש כל עובד בכל תחום תעסוקתי. בהיי טק זה מורגש יותר והגמישות שמתאפשרת לא אחת יכולה לעשות את ההבדל ולגרום לעובדים לחייך לאורך כל היום.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר