כל מה שחדש בעולם הלכות תפילין

ניווט מהיר

מצוות הנחת התפילין היא אחת המצוות המזוהות ביותר עם היהדות ונחשבת למצווה חיובית שעל כל יהודי לקיים. זאת בניגוד למשל למצוות הליכה עם ציצית שרק אדם יהודי שמעוניין בכך יכול ללכת עם ציצית. את מצוות הנחת התפילין מבצעים אך ורק גברים כאשר הזמן לכך הוא אך ורק בשעות היום ולא בשעות הלילה. בנוסף לא יבוצע מנהג הנחת התפילין בימי חג וגם לא בימי שבת. מהן הלכות תפילין ומה יעזור לכם היום בקיום המצווה?

 

נרתיק לתפילין – שימושי עבור הלכות תפילין בהנחת תפילין

את התפילין נהוג להניח בתוך נרתיק ייעודי שבו נשמור על התפילין ועל קדושתם. נרתיק לתפילין ישמש למעשה לשמירה על התפילין עצמם שכן הן יכולות להינזק ולהתפזר עקב עדינותן אך בעיקר נרתיק לתפילין יעזור לנו לנשוא אותם ממקום למקום בצורה בטוחה ומכובדת. כך למשל אדם שרוצה להניח את התפילין בבית הכנסת ולקיים הלכות תפילין יקח אותם יחד עימו להיכל ושם יפתח את הנרתיק של התפילין שלו ויניח אותם בהתאם להלכה, ממש בדומה לנרתיק לנשאית הטלית. ישנם עיצובים רבים של נרתיק לתפילין כאשר חלק מהנרתיקים לנשיאת התפילין עשויים פלסטיק שקוף פשוט וחלקם מכובדים יותר ועשויים בד או עור ועליהם יש אפשרות לבצע כיתוב רקום עם השם שלנו למשל או עם המילה תפילין.

חידוש חשוב בעולם התפילין נקרא "אות פדן" – המסייע להידוק הרצועה על היד בקשר יד, למניעת התרופפות הקשר.

דוגמאות להלכות תפילין

למנהג הנחת התפילין מלוות הלכות תפילין רבות כאשר את לא כולם מכירים אותן. הלכה אחת היא הנחת התפילין של היד לפני הנחת התפילין של הראש, כלומר קודם כל מקדימים ושמים את התפילין שעל היד ורק לאחר מכן את אלה שעל הראש ואותו הדבר חל על הורדת התפילין. כלומר קודם נוריד את זו שעל הראש ולאחר מכן את זו שעל היד. המיקום של הנחת התפילין גם כן נחשב להלכה כאשר התפילין שעל היד מסמנות על הלב ואלה שמונחות על הראש מסמנות על המוח, משכן הנשמה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר