מסגרת לילדים עם בעיות התנהגות – לבריאות ילדינו

ניווט מהיר

ילדים עם בעיות התנהגות מתנהגים לרוב בצורה אגרסיבית הכוללת בין השאר אלימות מילולית ופיזית, גניבות, הפרה של חוקים ושבירת מוסכמויות. ילדים אלה מתקשים לקבל את המציאות כפי שהיא וחלק גדול מההתנהגויות שהם מפגינים כלפי חוץ מלוות בתסכול, התנגדות וקושי בהתנהלות בסיטואציות חברתיות. אחוז מסוים מהאוכלוסיה, לרוב אחרי שההורים ניסו דרכי טיפול שונות כמו טיפול התנהגותי למשל מופנה לחיפוש אחר מסגרת לילדים עם בעיות התנהגות.

פנימיה וסוגי מסגרת לילדים עם בעיות התנהגות

יש כל מיני סוגים של מסגרות המתאימות לילדים עם בעיות התנהגות שונות. פנימיה טיפולית למשל מיועדת לבני נוער עם בעיות משמעת ובעיות התנהגות, עבור בני נוער המתמודדים ביום יום שלהם עם קשיים רגשיים וחברתיים, בני נוער ללא גב משפחתי ועוד. יש גם גנים ובתי ספר לחינוך מיוחד, מרכזי ילדים- הורים, מועדניות ועוד.

 

היתרונות שבמסגרת לילדים עם בעיות התנהגות

היתרון המרכזי שקיים בשילוב בפנימיה או מסגרת אחרת הוא קודם כל בעובדה ששמים את הצרכים של הילד לפני הכל. הצוות באותה מסגרת מקבל את כל התמיכה והכלים מהגורמים השונים שיסייעו לאבחון מצבו הנפשי והפיזי תוך התאמת תכנית טיפול מתאימה שרואה קודם כל את הילד. אותם ילדים ובני נוער מקבלים גב, אוזן קשבת ותמיכה לאורך כל הדרך. המסגרת מצד אחד שמה לה למטרה לחזק את הילד בהיבט של דימוי וביטחון עצמי ומצד שני לאפשר לו להשתלב בתכנית לימודית התואמת את גילו.

יחד עם זאת, נותנים לילד להיות מעורב בכל מיני פעילויות, נותנים לו אחריות, יש חוגים והכשרות מה שמסייע לילד למצוא את המקום שלו ולהרגיש שסומכים עליו וזה המקום להצלחה. המטרה היא להכין את הילד לחיים האמיתיים ולאפשר לו לצאת מהמסגרת שהוא בטוח ומכוון מטרה.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר