האם קריירה בספורט זה כדאי? יתרונות מול חסרונות

ניווט מהיר

ילדים רבים בגילאי 4-6 חולמים על קריירה בספורט. הם רואים את המטרה לנגד עיניהם אבל לא תמיד הם יודעים ומכירים את ההשלכות של ההתמסרות לקריירה כזו. היתרון המרכזי והמהותי של השקעה בקריירה בתחום הספורט טמון בחוסן הנפשי והפיזי שיאפשר לילדים שלנו להתמודד בשלבים מאוחרים יותר כמעט עם כל דבר. הרצון העז לשפר כל הזמן את ההישגים ואת היכולות הפיזיות מביאים השלכות ראויות וטובות על הגוף הנפשי והפיזי של הילד.

למה קריירה בספורט טובה?

  • עמידה בהישגים – מומחים בכדורגל מספרים כי ילדים ובני נוער שהתחילו את הקריירה שלהם מוקדם פיתחו משמעת עצמית מאוד גבוהה במטרה לעמוד בהישגים. הם הציבו לעצמם רף גבוה, התחייבות לתוצאות, היו נחושים להשיג את המטרה ולמעשה מדובר בתכונות מאוד חשובות שעוזרות להצליח בחיים גם כאשר מדובר בבני נוער אשר החליטו לפנות בסופו של דבר למקומות ותחומים אחרים.
  • השתלבות במסגרת – בני נוער שמתחרים בגיל צעיר מצליחים להשתלב במסגרות בצורה טובה בשלבים מאוחרים יותר של חייהם.
  • יכולת להתמודד עם אכזבות וכשלונות – שמתחרים כל הזמן, נמצאים במסגרת של אימונים, לא פעם גם נמצאים במצבים פחות נעימים. הפסדים, קשיים, אתגרים, פציעות – כל אלה מהווים חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו וכאשר חווים אותם בתוך מסגרת תחרותית יותר קל להתמודד עם דברים מהותיים יותר בשלבים מאוחרים של החיים.

יחד עם זאת, לא הכל ורוד שמדובר בספורט תחרותי, דבר העלול להוביל לסטרס יתר, התקפי חרדה וכיו"ב. אותם ילדים ובני נוער מתמודדים גם עם מגוון של חסרונות כמו למשל הוויתור שלהם על חיי חברה. לא פעם הם מפסידים ימי הולדת, אירועים שקשורים במסגרות החברתיות שלהם וזה כמובן וויתור שלא תמיד קל להתמודד איתו שמשליך אחר כך גם על החיים הבוגרים שלהם.

קריירה בספורט

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
קריירה בספורט
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר