התקפי חרדה באים: זה לא נעים – אבל אפשר להתמודד

ניווט מהיר

התקפי חרדה יכולים לתקוף אנשים במגוון רחב של גילאים, מצבים משפחתיים או נסיבות. אין להם חוקים או תקנות ואי אפשר לדעת מתי הם יגיעו, אם יהיו חד פעמיים או חוזרים והאם יהיה צורך בהתערבות חיצונית על מנת להתגבר עליהם. דבר נוסף שאי אפשר לדעת מראש על התקפי החרדה היא הוא האופן שבו הם יבואו לידי ביטוי – יש את מי שהופך למשותק ולא מסוגל לתפקד, יש את מי שממש מתקשה לנשום ויש את אלה שמתגברים על התקף החרדה על ידי תרופות או שימוש בתכשירים שונים מעולם הרפואה האלטרנטיבי.

לכל אדם שסובל מהתקפי חרדה יש את הדרכים שלו להתגבר. כמו בטיפול והתמודדות עם שאר מצבים בריאותיים אחרים – גם כאן יש חשיבות למציאת הדרך האישית שמתאימה לכל אחד להתמודד ולהתגבר על ההתקף.

התקפי חרדה

להתמודד נכון עם התקפי חרדה

התקף חרדה – כשמו כן הוא, הוא תחושה פתאומית של פחד אמיתי, של חוסר יכולת לתפקד ואפילו הופעת סימנים פיזיים כמו קצב פעימות לב מואץ, זיעה קרה וקושי בנשימה. כיום ידוע ששגרת היומיום האינטנסיבית והלחוצה תורמת לא מעט לכך שאנשים רבים יסבלו מהתקפי חרדה בגילאים שונים ובצורות ביטוי שונות.

אחת הדרכים הנפוצות להתמודד עם ההתקפים היא באמצעות טיפול טבעי. זהו שם כולל למגוון רחב של טיפולים הנסמכים על יכולות הריפוי הטבעיות של הגוף ועל הדרך שלו להתחזק ולהתמודד עם קשיים רבים שנקרים בדרכו בעת תפקוד רגיל ונורמלי. לעיתים קרובות הטיפולים הטבעיים יכללו גם שימוש בשינוי התזונה היומיומית, במיצוי של צמחים או בטיפולי מגע עמוקים בגוף וברקמות על מנת להשיג רגיעה וכך לנסות ככל האפשר למנוע את התקף החרדה הבא.

דרך נוספת היא לפנות אל מרפאות בריאות הנפש, או לפנות אל פסיכולוג המתמחה בטיפול בחרדה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
התקפי חרדה
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר