מומחים בכדורגל ישראלי? כך תוכלו להשתלב בעולם הזה

ניווט מהיר

תחום הכדורגל הפך עם השנים להיות בין סוגי הספורט המקצועני הבולטים ביותר, בארץ ובעולם. באופן טבעי, הדבר מתבטא במקצועות שונים שהתפתחו במסגרתו. מומחים בכדורגל ישראלי? אלה כמה מהבולטים שבמקצועות הרלוונטים עבורכם.

 

מומחים בכדורגל ישראלי חולמים להיות שחקני כדורגל

שחקן הכדורגל, הוא כמובן המקצוע או המומחיות המרכזית בתחום זה. ההתמחות בכך מתחילה כבר בגיל צעיר, כפי שניתן לראות למשל בעמוד של נתנאל נתי דוידי באתר ההתאחדות לכדורגל. שחקני כדורגל יכולים להתמחות בתפקידים שונים, כאשר תפקיד השוער הוא כנראה המיוחד מכולם.

 

מדריך ומאמן

בתחום ההדרכה והאימון, יש בכדורגל מדריכים מוסמכים ועוזרי מדריך וכן מאמנים מוסמכים ועוזרי מאמן. בכדי לאמן בליגות מקצועניות שמוכרות על ידי אופ"א (איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיות), דרושה תעודה נוספת שניתן לעשות בארץ – תעודת Pro.

שופט

שופט כדורגל חייב להיות בכל משחק ולעתים יש איתו גם שופטים עוזרים. לשופטי הכדורגל כמה וכמה תפקידים במהלך המשחק. בגדול, עליהם לוודא שהוא מתנהל לפי כל הכללים. כמו כן, הם מנהלים את הזמן במשחק ומפסיקים אותו במקרים שדורשים זאת.

 

אנליסט

אנליסט כדורגל הוא מומחה לניתוח מידע, שמצטבר בקבוצת הכדורגל. מדובר במידע סטטיסטי מספרי מסוגים שונים, על תפקוד הקבוצה ושחקניה. מניתוח מידע כזה, ניתן להפיק תובנות שימושיות רבות.

 

סוכן כדורגל  

אם חלמתם להפוך משחקן חובבן למקצוען אבל זה לא בדיוק הלך לכם, תמיד תוכלו לנסות את מזלכם בתור סוכן. סוכן הוא בעל המקצוע אשר מייצג את שחקן הכדורגל, כשם שאמרגן מייצג אומנים. אין הכרח ששחקן יהיה מיוצג בצורה כזו, אך כאשר מדובר על שחקנים מקצוענים שעומדים בפני עסקאות וחוזים גדולים, סוכן איכותי עשוי לתרום רבות.

 

סקאוט

זה הוא מקצוע מיוחד, של מעין "ריגול" (אם כי גלוי) אחר פעילות קבוצות אחרות ושחקנים ספציפיים בהן. איסוף מידע באופן כזה, מסייע להתמודד עם הקבוצות היריבות. הוא גם עשוי לסייע, במקרה בו מעוניינים לנסות ולרכוש שחקנים מקבוצה אחרת.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר