טיפול חדשני לכאבי ראש – בוטוקס הוא הרבה מעבר לקוסמטיקה

ניווט מהיר

אין זה נעים לסבול מכאב ראש. בין אם הוא קל או חזק, קצר או מתמשך, קורה בבית או מחוץ לבית – זה לא נעים. הסבלנות כלפי הסביבה נפגעת, ולא תמיד אפשר להמשיך להתרכז במשימות בעבודה או ביום הלימודים. במקרים קיצוניים במיוחד, אפילו אי אפשר להמשיך בלוח הזמנים שתוכנן מראש. פשוט צריך לעצור הכל – ולשכב לנוח. מי שסובל מכאבי ראש או מיגרנות באופן כרוני לא יכול להרשות לעצמו לעזוב הכל באמצע היום ולהיכנס למיטה. הבעיה היא שהרופאה המערבית המתקדמת עדיין לא הצליחה להבין לעומק ולנצח למה כאבי הראש האלה תוקפים, מי מועד להם יותר או פחות, איך אפשר לזהות סימנים מקדימים או יותר מכך – איך אפשר מלכתחילה למנוע אותם ולגרום לכך שכלל לא יצליחו. בשנים האחרונות מסתמן טיפול חדשני לכאבי ראש מכיוון מאד לא צפוי: מהכיוון של הקוסמטיקה הרפואית – הבוטוקס.

איך בוטוקס יכול להקל על כאבי ראש שמקורם במיגרנה?

אכן, כיום אפשר להכיר טיפולי בוטוקס למיגרנה. הבוטוקס הוא חומר שבעולם הרפואה האסתטית נמצא בשימוש בהזרקה אל מתחת לעור, ובמקום שבו השרירים כבר רפויים והעור מדולל ומקומט – לאחר ההזרקה ועיצוב החומר מתחת לעור, המקום ייראה צעיר יותר, מבריק יותר וכמובן מתוח יותר. לאחרונה נמצא שהבוטוקס מונע מכלי דם להתרחב. בעצם, כאבי ראש מתחילים מכלי דם שמתרחבים. במחקרים שבוצעו בקרב נשים וגברים כאחד, כאלה שגם עשו שימוש בהזרקות בוטוקס וגם סבלו מכאבי ראש כרוניים כמו מיגרנות, נמצא שאחוז גבוה מהם דיווח על הקלה משמעותית בכאבי הראש, בעוצמה שלהם ובחוזק שלהם לאחר שהחל טיפול הבוטוקס. עם הממצאים המעניינים והמסקרנים האלה נמשכו המחקרים. כיום זה כבר מוכח וידוע – הבוטוקס משפר לאין שיעור את הסבל שחשים אלה שסובלים מכאבי ראש ומיגרנות כרוניות.

טיפול חדשני לכאבי ראש

אין ספק שעולם הרפואה תמיד מתקדם. יש מאחורי הקלעים עבודה בלתי פוסקת בחיפוש אחר שיטות ריפוי חדשות ושימוש בחומרים או מרכיבים שטרם נוסו. דבר נוסף שאין עליו ספק הוא הצורך לבחון לעומק כל תגלית או רעיון, זאת על מנת לוודא שאין שום סיכון לשימוש באותו ממצא מעניין. כך הדבר כשמדובר בסיוע של הבוטוקס לסובלים מכאבי ראש כרוניים. כאשר שמו לב החוקרים שהרבה מהנשאלים על הבוטוקס מדווחים על הקלה בכאבי ראש שמקורם במיגרנות, אי אפשר היה להתעלם מנתון שכזה, שחוזר על עצמו בקרב לא מעט מטופלים שאין קשר ביניהם. לאחר מחקר שבדק לעומק את חומרי הגלם של הבוטוקס עצמו, את התצורה שלו ואת ההשפעה שלו על הגוף מלבד מתיחת קמטים (עובדה שכבר הייתה מוכרת וידועה) – עבר המחקר לכיוון רפואי. נמצא הקשר בין השימוש בבוטוקס לבין ההקלה על כאבי הראש.

בוטוקס ומיגרנה – לאן מתקדמים?

כיום, כבר ידוע בעולם הרפואה הקשר ההדוק בין שימוש בבוטוקס לבין הקלה על כאבי ראש ומיגרנות כרוניות. באופן עקרוני, התקבל אישור ממנהל התרופות האמריקאי לשימוש שכזה. לאחר שיש אישור מגוף מוסמך ורשמי שכזה, הרי שניתן בעצם אור ירוק גם להתחיל בטיפולים ממוקדים וייעודיים. בנוסף, ניתן להמשיך ולדווח על ממצאים שמתגלים וכמובן חוויות של מטופלים. כך המחקר יעמיק. אפשר יהיה למקד אותו ולדעת בדיוק איך יהיה הכי נכון להתנהל עם המידע החדש שהתגלה. כל, מידע זה יכול לתת מזור והקלה לאינספור אנשים שסובלים ממיגרנות ועד כה לא תמיד הצליחו למצוא את מה שירגיע לגמרי את הכאבים, או ימנע את הופעת הכאבים מלכתחילה.

נוסף על כל זאת, ייתכן וכדאי לשלב את הטיפול עם רפואה אלטרנטיבית: דיקור, צמחי באך, תזונה סינית, ועוד.

טיפול חדשני לכאבי ראש

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
טיפול חדשני לכאבי ראש
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר