מהו בעצם אולקוס? ומה עושים כשמופיע?

ניווט מהיר

אולקוס הוא השם הנפוץ לדלקת חומצית שמתפתחת בקיבה ויכולה לגרום ללא מעט קושי וסבל עבור מי שחווה אותה. מכיוון שהקיבה היא האיבר בגוף שמעורב בכך והיא גם איבר שיש בו פעילות ללא הפסקה – הרי שמדובר בסבל אמיתי וצריך לדעת לאבחן נכון את הדלקת, כמו גם למצוא בשבילה את הטיפול הכי נכון ומתאים.

להיווצרות הדלקת יש כמה וכמה גורמים וביניהם נטילת תרופות מסוימות, הופעת תסמונות שונות לאורך החיים, עישון של סיגריות וכיום תולים חלק מהאשמה גם בלחץ נפשי שאותו אדם חווה על בסיס יומיומי ושגרתי.

התסמין הראשי שיחוש מי שסובל מאולקוס הוא כאב חד בבטן העליונה שיגרום הרגשה של שריפה מקומית. אז יש צורך בביצוע בדיקה לא פולשנית על ידי הרופא המטפל. כך אפשר יהיה להבין האם אכן מדובר באולקוס ולהתאים לו את הטיפול התרופתי הנכון והמתאים, עם מינון ייחודי לכל מטופל ומטופל בנפרד.

מה לעשות כשיש חשד אולקוס?

כאשר התסמין הראשי והכמעט בלעדי של אולקוס הוא כאב שורף בחלק העליון של הבטן – הרי שנדמה שהוא יכול להצביע על שלל בעיות או מצבים רפואיים. כאן מתעורר הצורך לפנות אל רופאים מומחים שמכירים את בעיות הקיבה וחלל הבטן ויידעו בדיוק איך יהיה הכי נכון לאבחן את הבעיה וכמובן לטפל בה.

כיום ידועים שני כיוונים של טיפול באולקוס. האחד הוא על ידי מתן תרופות שמורידות את רמת החומציות בקיבה. השני הוא טיפול אנדי דלקתי כנגד החיידקים שגרמו מלכתחילה לדלקת. כל מטופל באולקוס יופנה לקבלת הטיפול שיתאים למקרה שלו וכמובן – למצבו הרפואי. אי אפשר לדעת מראש על איזה סוג של טיפול ימליץ הרופא המומחה המטפל.
במקביל, אפשר לנסות טיפול טבעי למחלות, אשר עשוי לסייע.

אולקוס

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
אולקוס
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר