מיהם רבנים מומחים ומה הם מנחים בהקשר לתפילין?

ניווט מהיר

ישנם הרבה מאוד רבנים ביהדות כאשר לכל קהילה יש את הרב שלה אך לעיתים ישנם רבנים מומחים או רבנים מקובלים אליהם מגיעים אנשים מאמינים על מנת לקבל תשובות לשאלות הלכתיות שיש להם או שאלות אחרות שעולות על סדר היום. על פי המסורת היהודית אלו הם רבנים חכמים ומקובלים בקהילה וצדיקים גדולים שיש ללמוד מהם.

רבנים מומחים על תפילת התפילין והקשירה

הנחת תפילין הינה מנהג יהודי עתיק יומין כאשר במצווה מחוייב כל נער שהגיע לגיל מצוות ועליו לבצע אותה במהלך שעות היום כאשר המסורת מדברת על שעות הבוקר של ימי החול. נשים לא מניחות תפילין כמו גם שחל איסור להניח תפילין בשבת וחג ועוד מספר מועדים כמו למשל בתקופת אבלות, בחול המועד, בראש חודש או בתשעה באב.

על פי רבנים מומחים, כאשר מניחים תפילין יש לעקוב אחרי סדר נכון של התפילה כאשר קודם כל מניחים את התפילין של היד, מברכים את הברכות ולאחר מכם מניחים את התפילין של הראש. לאחר מכן כורכים את רצועת התפילין של היד סביב היד החלשה ומברכים ברכה נוספת. ניתן להדק את רצועות התפילין בעזרת אוחז תפילין – אות פדן. לאחר מכן אומרים מספר פרשיות תפילין כדי להשלים את התפילה ולאחר. כן מתחילים להוריד את התפילין לפי הסדר ההפוך. כלומר קודם כל מתירים את הקשר של היד, מורידים את התפילין של הראש ולאחר מכן את התפילין של היד.

על מה יש להקפיד בהנחת תפילין?

אז כפי שציינו יש להנחת תפילין סדר ברור שעל פיו צריך לפעול בהנחת התפילין. מעבר לכך, יש לבצע בדיקה של התפילין ולראות שהם כשרים. במידה ויש קרע לאחת הרצועות התפילין עלולות להיות פסולות ונאלץ לרכוש תפילין חדשות. מומלץ לשמור את התפילין בתוך תיק ייעודי על מנת שלא יגרם להם כל נזק בזמן שהם לא בשימוש. קיראו עוד אודות הלכות תפילין.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר