קשיי למידה באנגלית –איך מתמודדים (וגם לומדים)

ניווט מהיר

בעוד חלק מהילדים קולטים שפה נוספת בצורה קלה ומהירה יחסית, יש ילדים שמפתחים קשיי למידה באנגלית תוך כדי חשיפה לשפה. יש לכך כמה סיבות: ראשית, לא כל ההורים מתחילים בהקניית מיומנות השפה מגיל צעיר. ככל שהילד גדל, חלון ההזדמנויות ללימוד שפה נוספת נסגר. בגילאים 5-7, כבר יש קושי מסוים בתהליך הקוגניטיבי לאמץ שפה נוספת, שונה בתכלית מהשפה העברית. סיבה נוספת לקושי היא משום שבבית הספר, תהליך הלמידה לא תואם את היכולות של כל הילדים:

  1. מתקדמים בקצב שלא תואם את כולם – ברוב בתי הספר הכיתות הן גדולות ויש תכנית מובנית, אותה המורים חייבים להספיק. לכן, יש קצב מסוים בו החומר מועבר. ילדים שלא עומדים בקצב הזה, מוצאים את עצמם מאחור, צוברים פערים.
  2. לימוד מובנה – כבר שנים רבות שהשפה האנגלית מלומדת עם הרבה מאוד חוקים, כללים ותבניות שעל התלמידים לזכור. שיטה זו לא מתאימה לכולם, ויש תלמידים שמוצאים אותה קשה לשינון.

קשיי למידה באנגלית

משחקים עוזרים לקשיי למידה באנגלית – קודם נהנים ואז גם לומדים

אם גם אתם מרגישים שהילדים שלכם לא מתחברים לתהליך הלמידה של השפה האנגלית בבית הספר, יש דרך נפלאה וייחודית לעזור להם: דרך משחקים כגון הערכות של קאט באדו, חוברות למידה ידידותיים, צבעוניים, אליהם הילדים מתחברים באופן כמעט מיידי, תהליך הלמידה הופך לסוג של חוויה. בשיטה זו ניתן ללמוד את השפה האנגלית, לחזק את הביטחון והיכולות הקוגניטיביות של הילדים שלכם, לבלות איתם בזמן איכות אמיתי ואפילו לעודד אותם ללמידה מתמשכת וקפיצת מדרגה בשלבי הקושי.

איך זה עובד?

כל שעליכם לעשות הוא לבדוק באיזו רמה פחות או יותר הילדים שלכם נמצאים, לבחור עבורם את המשחקים בדרגת הקושי המתאימה, לשבת איתם חצי שעה עד שעה ביום – והילדים בדרך הנכונה ללמידה חווייתית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
קשיי למידה באנגלית
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר