כמה זמן לוקח טיפול לילדים? כמה שניות ביום?

ניווט מהיר

בתור הורים לילדים, במהלך השנים צצות כל מיני בעיות ומצבים בהם אנו צריכים ואף רוצים לטפל. לחלק מהילדים זה מגיע כבר בגיל מאוד צעיר, אחרים מפתחים את אותן בעיות בגילאים יותר מתקדמים כאשר ניתן לחלק את הבעיות לרפואיות פיזיות, נפשיות, בעיות התנהגות, מצבים מורכבים באופי ועוד. אחת השאלות שאנו שואלים את עצמנו בתור הורים, פרט לאיזה טיפול יכול להתאים למצב אליו הילד שלנו וגם אנחנו נקלענו, היא כמה זמן ייקח לנו לטפל בילד.

 

זמן טיפול ומשך

חשוב לעשות חלוקה ולהבין שיש הבדל בין הטיפול עצמו לבין כמה זמן הוא יימשך בהתאם להתקדמות של הילד. למשל, אם שמנו לב כי לילד שלנו יש פחדים, הוא מתקשה להתמודד עם שינויים והביטחון העצמי שלו אינו גבוה ונבחר בשיטת טיפול ידועה ומוצלחת המכונה טיפול באמצעות פרחי באך, נגלה כי לאחר האבחון והתאמת הפורמולה, כל מה שיידרש מאיתנו ההורים הוא השקעה של כמה שניות ביום וזהו. הילד לוקח את הטיפול מתחת ללשון 3-4 פעמים ביום למשך תקופה ובמידי פעם משנים קצת את הפורמולה. לעומת זאת, במצבים מורכבים כמו בעיות התנהגות למשל, אז יש צורך בבחירת מטפל, הגעה לקליניקה, המתנה עד שהטיפול יסתיים וכמובן גם עבודה בבית, התמונה שונה לגמרי גם בהיבט של הזמן השבוע וגם בהיבט של משך הטיפול לאורך תקופה.

איך בוחרים את הטיפול המתאים לילדים שלנו?

ובכן, יש כמה מאפיינים חשובים שכדאי לבחון בבחירת טיפול מתאים.

  • סוג הבעיה – קלה או מורכבת, פיזית או נפשית.
  • גיל הילד – לילדים בגילאים שונים, מתאימים טיפולים שונים.
  • סוג הטיפול- לבעיות פיזיות, יתאימו לרוב טיפולים רפואיים או טיפולים מתחום של רפואה אלטרנטיבית, לעומת זאת, לבעיות נפשיות, קוגנטיביות או התנהגויות, יתאימו טיפולים פסיכולוגיים, טיפולים באומנות וכדומה.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר