תיירות בישראל – איך היא לעומת שאר העולם?

ניווט מהיר

אין ספק שבארץ ישראל יש פוטנציאל עצום לענף התיירות אך עדיין הוא מהווה חלק נמוך מאוד מהתל״ג. יש בארץ מקומות רבים ומגוונים בהם ניתן לטייל ומושכים אליהם תיירות רבה מחו״ל כמו למשל ים המלח, נצרת עיר הולדתו של ישו, טבריה ואגם הכנרת אותו פוקדים צליינים נוצרים רבים, אילת בה הקיץ הוא אינסופי, ירושלים עיר שקדושה עבור שלושת הדתות וכמובן תל אביב העיר הליברלית שאף פעם לא עוצרת.

תיירות בישראל – פוטנציאל לא מפסיק ממומש?

מהסיבות שפורטו לעיל תיירים רבים מגיעים אלינו ארצה מידי שנה לצורך ביקור או חופשה בישראל, אך זהו עדיין חלק קטן מן הפוטנציאל הטמון בתיירות בארצנו. השוני המרכזי הוא שכיום למדינת ישראל ניתן להגיע אך ורק דרך האויר בעוד במדינות אירופה למשל ניתן לעבור מעברי גבול רבים באמצעות רכב פרטי, רכבת או אוטובוס. בנוסף המחיה בישראל נחשבת ליקרה ולכן תיירים לעיתים מעדיפים לטוס ליוון שנחשבת גם היא ליעד קייצי בעל אופי ים תיכוני ולשלם הרבה פחות כולל תיירים ישראלים המעדיפים לנפוש ביוון מאשר באילת.

מה עלינו לעשות על מנת לעודד את התיירות בארץ?

שיווק נכון של משרד התיירות בארצות צפון מזרח אירופה למשל או ארצות ברית המועצות לשעבר על חבילות נופש במקומות חמימים כמו אילת יכול להביא מסות גדולות של תיירים שחולמים על חופשה משפחתית או זוגית בארץ ולא רק בחודשים יולי אוגוסט. טיסות שכר ישירות לאילת הכוללות מלון בעיר הדרומית יוכלו לעלות משמעותית את כמות התיירות בעיר ובארץ כולה. מעבר לכך יש למקסם את תיירות הצליינות ארצה על ידי שיווק נכון במדינות בעלות אופי נוצרי. הקמת שדה תעופה נוסף בצפון הארץ שיהווה שדה משלים ויוכל לקלוט תיירים גם לחלקה הצפוני של הארץ לחיפה, נצרת וטבריה יעזור לעודד תיירות לאיזורים אלה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר