טיול במדינה מוסלמית – מידע שווה להכיר וליישם

ניווט מהיר

מהרגע שבו נחתם ההסכם עם איחוד האמירויות, עוד ועוד ישראלים בוחרים לטוס למקומות כמו אבו דאבי, דובאי, מרוקו ועוד. במסגרת ההסכם, חתמו המדינות גם על הסכם תעופה, שבעקבותיו למעלה מ-28 טיסות יתקיימו בין המדינות, הכל במרחק טיסה של שלוש שעות. מדובר במדינות סופר גדולות, מאוד מודרניות ובכל זאת, טיול במדינה מוסלמית, כן דורש איזושהי הכנה מוקדמת. עבור ישראלים רבים מדובר ביעד חדש, מרגש וייחודי, כזה שאפשר לנסוע אליו בלי יותר מדי מאמץ ובלי הכנות מראש. יחד עם זאת, בואו לא נשכח כי באותן מדינות התרבות שונה ויש קודים של התנהגות שאנחנו צריכים להכיר.

 

קצת מידע כללי

אז לפני שאתם מתחילים לאסוף מחברים, בני משפחה ומרחבי רשת האינטרנט מידע על אטרקציות בדובאי שאסור לפספס, כדאי לדעת כי איחוד האמיריות היא בעצם פדרציה עם 7 נסיכויות. בכל ממלכה שולט נסיך אחד. לכל אמירות יש שם שזהה בעצם לעיר. הגדולה מכולן היא אבו דאבי ובה גם יש את הבירה של כל האמירויות. מצפון יש אתה שניה בגודל – דובאי ואלו השתיים הן מוקד המשיכה המרכזי עבור תיירים שמגיעים מכל העולם.

 

הרבה יותר נוקשים בהשוואה לישראל

איחוד האמירויות היא למעשה מדינה מוסלמית ועליה חלים כל חוקי השריעה ודיני האיסלאם על פי. ספר הקוראן הקדוש. מקומיים רבים לא ראו בחייהם יהודים ולכן יש פערים שחייבים לכבד אותם. זו לא יפו, נצרת, עכו או ירושלים. לכן, חשוב שתתנהלו לפי הכללים שלהם ולפי החוקים שיש אצלם במדינה. באמירויות כל חוק הוא חוק ולא קיים בגדר המלצה. אין כזה דבר לנהל משא ומתן עם אנשי חוק כמו שוטרים, זאת בשונה מישראל, כי הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה הוא למצוא את עצמכם במאסר במדינה מוסלמית זרה. כמובן, שאם תכבדו את הכללים והחוקים שלהם, אין סיבה בעולם שזה יקרה.

 

מה לגבי הלבוש?

בכל המדינה יש שלטים שיזכירו כי יש להקפיד על לבוש מכובד. כל האזרחים שמים על עצמם לבוש מסורתי ולכן גם בתור תיירים, באזורים פומביים תצטרכו לכסות את הגוף, כאשר הדגש כאן מן הסתם הוא יותר על נשים. ברור שבחוף הים ואיפה שיש בריכת שחיה, תיירים יכולים להיות עם בגדי ים, אבל שחוזרים למלון ולנכנסים לחדר, צריך לשים עליכם בגדים. ברחוב או במקומות ציבוריים, לא מקובל ללכת עם גופיות או כפכפים וגם לא עם מכנסיים קצרים. במידה ואתם מבקרים במקומות עם חשיבות דתית, עליכם להתלבש באופן צנוע. נשים צריכות לכסות את הראש ובגדים מתבקשים לשים חולצה חלקה ולא חולצה עם כיתוב. לפני שהולכים למסעדה, שווה לשאול האם יש במקום קוד לבוש עליו צריך להקפיד.

האם מותר לעשן ולשתות?

עישון סמים אסור בתכלית האיסור על פי החוק. מבחינת משקאות אלכוהוליים, ניתן לשתות בברים בתוך בתי מלון או במקומות שיש להם רישיון למכירת משקאות מהסוג הזה. צריכה של סמים היא עבירה על החוק והעונשים האפשריים כוללים קנסות, מאסר, סחר בסמים ובמקרים חריגים אפילו עונש מוות.

 

מודרנית אבל עד גבול מסוים

אמנם מדובר במדינה שהיא יחסית מודרנית, אבל בהיבט של הקהילה הלטב“ית, גילויי יחסים בין שני אותו מין אסורים. מאוד מומלץ שלא לנדב מידע לגבי ההעדפות המיניות שלכם. כשאתם מזמינים מלון לחופשה בטח לא לבקש לישון באותה מיטה. נסו שלא לדבר על נושאים הקשורים לסכסוך הפלשתיני ישראלים, אל תאמרו דברים שלא במקום על הדת האסלאמית וזכרו כל הזמן כי אתם אורחים במדינה ערבית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר