נופש בחו“ל עם הילדים – ככה תעברו את זה בשלום

ניווט מהיר

נופש בחו“ל הוא ללא ספק אחד הדברים שאנחנו הכי מחכים לו במהלך השנה. חלקנו נוסעים פעם בשנה לחו“ל, חלקנו יותר, אך אין ספק כי רוב הישראלים בוחרים ליסוע לחופשה משפחתית בחו“ל עם הילדים ביעד כזה או אחר. חופשה כזו מצד אחד מגבשת את כל המשפחה ומאפשרת לנו לבלות זמן איכות ביחד, מה שבמשפחות רבות כמעט ולא קורה במהלך השנה, משום שלכל אחד יש את העיסוקים שלו. זמן לצבור חוויות, להנות, לעשות הרבה מאוד צחוקים ופאן. יחד עם זאת, בואו לא נשכח כי ילדים יכולים לאתגר אותנו בלשון המעטה ולכן יש לא מעט מקרים שהחופשה פשוט מתפקששת. אז איך בכל זאת להפוך את החופשה עם הילדים למשהו כיפי ולא לסיוט בלתי נגמר.

 

התייעצו עם הילדים לגבי היעד של נופש בחו“ל

אחת הטעויות שהורים רבים עושים היא לבחור יעד שפשוט לא תואם גיל ולא תואם את תחומי העניין של הילדים שלהם. הרי זה רק טבעי שרמת שביעות הרצון שלהם תהיה נמוכה, אם הם לא מוצאים את מקומם במהלך החופשה. מלון בכרתים הכל כלול למשל, עם פארק מים ואינספור אטרקציות ופעילויות, יכול להיות כמו החופשה המושלמת. איך שלא יהיה, שווה להתייעץ איתם ולקבל רעיונות, כמובן במסגרת התקציב העומד ברשותכם.

 

תעסוקה לכל ילד

ילדים נוטים להשתעמם ולמצות את הדברים די מהר. לכן, מאוד מומלץ לדאוג שלכל ילד תהיה תעסוק במהלך החופשה, גם אם זה אומר קצת יותר מסכים ממה שאנחנו מרשים בדרך כלל. קצת אייפד, קצת ספרים, קצת משחקים אחד עם השני כמו מונופול, טאקי משחק הזיכרון ופאזלים, לגמרי יסגרו את הפינה. אם מדובר בילדים קטנים יותר, אפשר לרכוש אייפד מיוחד לילדים עם משחקים לימודיים, כרטיסיות של חיות וכלי תחבורה, יצירות כמו בצק או טושים וכדומה.

 

שיחה מקדימה

לפני שאתם נוסעים, קיימו שיחה מקדימה שתכלול תיאום ציפיות ביניכם לבין הילדים. תנו מקום גם לילדים להביע את עצמם ועוד לפני שאתם מביאים דרישות כאלה ואחרות, תשאלו אותם מה הם מצפים מהטיול? ערכו רשימה קטנה ותנו לכל ילד 2-3 אפשרויות של דברים שהוא היה רוצה לעשות במהלך החופשה. אחר כך, ספרו לילדים שהחופשה היא גם חופשה שלכם ואתם רוצים להנות, להירגע ולהרגיש שאתם בחופש לא פחות מהם.

 

 

המוכר והידוע

ילדים אומנם אוהבים חופשות, פעילויות ואטרקציות, אבל הם גם מאוד אוהבים את הידוע ואת המוכר להם. לכן, כדי להקליל את האווירה שווה לחשוב על כל מיני רעיונות של דברים שאפשר להביא אתכם וכך בעצם להקל על הילדים, בין אם זה שיש אוכל שהם לא מכירים ואז נצטרך להיכנע לכל מיני דרישות שאנחנו פחות אוהבים, ובין אם זה בזמן התארגנות לשינה. לילדים קטנים למשל כדאי להביא חטיפים או אפילו שניצלים ליום הראשון או כריך שהם אוהבים מהבית, את השמיכי או חפץ המעבר שלהם.

 

מצבי משבר

אם למשל תכננתם לצאת למסעדה או פעילות אחרת ואחד הילדים פחות בעניין, נהלו את הסיטואציה בחוכמה ותנו לילד מקום להביע את עצמו. אחר כך, תוכלו להפוך את זה לגבול ולתת לו שתיים או שלוש אפשרויות כמו למשל להישאר אתכם, לחכות לכם בחדר או לעשות משהו אחר, במסגרת הגיל שלו כמובן.

 

לסיכום, חופשה עם הילדים יכולה להיות כמו סיוט אמיתי, אבל היא יכולה גם להיות כיפית, מגבשת, מהנה ומצחיקה מאוד. הכל עניין של איך מכינים את הילדים מראש, מה אומרים להם ואיך מתמודדים עם מצבי משבר. הישארו רגועים וגם במצב שהילד או אתם מאבדים את זה, נסו לשמור על קור רוח ולדבר ברוגע.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר