מציאות רבודה מול מדומה – מה ההבדל? אחת ולתמיד

ניווט מהיר

בשנים האחרונות התודעה שלנו נחשפה לשני מושגים שמצד אחד דומים זה לזה גם במהות וגם בצליל אך גם יש לא מעט שוני. המושגים הללו הם מציאות רבודה ומציאות מדומה, כאשר שתי הטכנולוגיות הללו למעשה מאפשרות לנו לעבור מן המציאות שבה אנו חיים למציאות אחרת. אז מה ההבדלים בין השניים?

 

מציאות רבודה מול מדומה: האחת איננה מציאותית והשניה כבר כמעט כאן

מציאות מדומה או מה שמכונה גם Virtual Reality – VR היא מציאות השונה באופן מוחלט מהמציאות שבה אנו חיים. הטכנולוגיה הזו פועלת באמצעים ייחודיים ויעודיים כמו קסדה או משקפיים המיועדות למציאות מדומה ודרכם אנו יכולים לבצע כל מיני פעולות ותנועות בתוך מרחב שאין לו קשר לחיים האמיתיים בהם אנו נוכחים ברגע הזה. באמצעות מציאות מדומה אנו יכולים לצלול למעמקי הים ולשחות בין דגים, לטוס למאדים או לעבור דרך מערכות גוף האדם השונות.

 

לעומת זאת, מציאות רבודה או Augmented Reality היא המציאות שלנו, זו שבה אנו חיים כאשר אנו משדרגים אותה עם תוכנות וטכנולוגיות שיוצרות חוויה הנתפסת כמציאותית. למשל, אנו יכולים לקחת את הסמרטפון שלנו ודרכו לראות את הרחוב, להביט דרך אפליקציה על בית המלון אליו הזמנו מקום בקיץ הקרוב בקצה השני של העולם ולהתנסות ברכב החדש של חברה כזו או אחרת. בעוד מציאות מדומה עוסקת בעולם דמיוני לגמרי, מציאות רבודה מתייחסת לשדרוג המציאות הקיימת.

בתוך השונה יש גם דומה

מה שיפה בשתי המציאויות הללו הוא ששתיהן נכנסו לתחומים רבים בחיינו למטרות שונות ומגוונות כמו תחום החינוך, התיירות והטיולים, לייף סטייל וקניות, בניה, אדריכלות, שיפוצים ועיצוב הבית, שיווק ופרסום (גם ואולי במיוחד שיווק בימי קורונה), רפואה, מדע, מחקר ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר