עבירות תנועה שמצריכות עורך דין

ניווט מהיר

רוב האנשים שמחליטים לערער על דוחות עבירות תנועה שקיבלו, מייצגים את עצמם בבית המשפט לתעבורה. אבל במקרים רבים מומלץ לשכור שירותי עורך דין מומחה לדיני תעבורה. ייעוץ משפטי תלוי בדרך כלל בנסיבות.

עלויות שכירת עורך דין מומחה בדיני תעבורה

עבור אנשים רבים, שכירת שירותי עורך דין תעבורה מומלץ לייצוג במקרה של דוחות על ביצוע עבירת תנועה בהחלט שווה את העלות. הנה כמה שיקולים שכדאי לשקול לפני שכירת שירותי עורך דין. העלויות של עורך דין תעבורה משתנות בין עורך דין לעורך דין ותלויות בין השאר ברמת הניסיון של עורך הדין, בזמינות שלו, בסוג העבירה איתה הוא צריך להתמודד ורמת המורכבות של התיק ובעוד דברים. אפשר בהחלט לומר כי  ה"חיסרון היחיד" של שכירת שירותי עורך דין לדיני תעבורה הוא העלות. כמובן שעורכי דין גובים שכר טרחה במגוון תעריפים, אבל במקרים רבים, עלות שכירת שירותי עורך דין עשויה להיות בערך באותו סכום או יותר מסכום הקנס של עבירת התנועה, כך שבמקרה זה, אין טעם לשכור עורך דין.

בחינת השיקולים מתחת לפני השטח מובילה להבנת העובדה שלשכירת שירותי עורך דין יש מספר יתרונות שבמקרים רבים מצדיקים את ההוצאה. כמו כן, לחלק מהאנשים יש תוכניות הגנה משפטית דרך מעסיקים או חברות באיגודים שמשלמים את כל שכר הטרחה או חלקו. אם אתם יכולים להשיג עורך דין שאתם מרוצים ממנו בשיטה זו, זו יכולה להיות אופציה טובה.

איך עורך דין לדיני תעבורה יכול לסייע?

כל מקרה שונה. לכן, שירותי עורך דין לדיני תעבורה שיסייע במקרה פרטני, תלוי בנסיבות. אבל הנה כמה מהיסודות.

עורך דין מבצע את הפניה לבית המשפט לתעבורה

עם ההחלטה לערער על דוח עבירת התנועה, יש לפנות לבית המשפט לפחו פעמיים, אבל עם שכירת שירותי עורך דין, אין צורך להגיע לבית המשפט. במילים אחרות, עורך הדין שלכם ייצג אתכם בבית המשפט מבלי שתהיו נוכחים.

ייעוץ משפטי מושכל

אחת הבעיות בייצוג עצמי הוא העדר הניסיון והידע המשפטי. רוב האנשים פשוט אינם בקיאים בשיטות הפעולה הטובות ביותר במקרים נתונים. לעורכי דין מנוסים בדיני תעבורה יש את הגישות הטובות ביותר לגבי הטקטיקות והאפשרויות הזמינות להשגת תוצאות טובות, ולא כל הייצוג מבוסס על ידע משפטי.

עורכי דין שנמצאים זמן רב בבית המשפט לתעבורה מכירים את נטיותיהם של השופטים השונים ולעתים של השוטרים שכותבים את הדוחות. ידע מקצועי זה מתגלה כחיוני בהחלטה על האופן בו יש לערער על דוח עבירת תנועה.

משא ומתן

למרות שמשא ומתן שכיח יותר בתיקים פליליים חמורים, הסדר טיעון עשוי להתקיים גם בתיקי תעבורה.

כך, לדוגמא, לפעמים ניתן להימנע מנקודות של עבירות תנועה על ידי משא ומתן על דוח ביצוע עבירת תנועה עד להשגת תוצאות של הפחתת העונש או הקנס.

דיונים בבית המשפט לתעבורה

עורכי דין לדיני תעבורה, עם שפע ניסיון במשפט, נוטים הרבה יותר לזכות בתיקים בהשוואה לייצוג עצמי. במילים פשוטות, עורכי דין שנמצאים אינספור שעות באולם בית המשפט, ויש להם ידע בחוק, יודעים במה להתמקד במשפט.

איך בוחרים עורך דין מתאים?

חשוב לשים לב להמלצות של אנשים שאתם מכירים או המלצות דרך רשת האינטרנט או רשתות חברתיות, לבדוק האם לעורך הדין יש את הניסיון הדרוש להתמודד עם העבירה בה אתם מואשמים, להשוות מחירים, להבין את התהליך, לראות שאתם מרגישים בנוח לדבר איתו ולשאול שאלות כאלה או אחרות ורק אז להחליט.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר