נוחות תרמית – מהי ואיך היא יכולה לחסוך לנו כסף?

ניווט מהיר

נוחות תרמית היא תחושה אינדיוידואלית שיש לנו בגוף, שאנחנו נמצאים בתנאים תרמיים מסוימים. אמנם כל אדם מרגיש נוחות תרמית באופן מעט שונה, שכן יש אנשים שרגישים יותר לחום ויש כאלה שרגישים יותר לקור. בעיקרון, הטמפרטורה הממוצע של הגוף שלנו נעה בין 36 ל-37 מעלות צלסיוס והטמפרטורה של העור שלנו נעה בין 33 ל-35 מעלות סלציוס ובתנאים אלה אין מצב של הזעה או הצטמררות של השרירים. כאשר נוצר שינוי אקלימי, הנוחות התרמית שלנו נפגעת. היום מושקעים משאבים מטורפים כדי להשיג את אותה נוחות באמצעי בניה מתקדמים שמטרת העל של יזמים, אדריכלים, מהנדסים וקבלנים היא לאפשר שמירה על טמפרטורה מאוזנת בתוך המבנה.

 

למה נוחות תרמית כל כך חשובה?

זה חשוב קודם כל בהיבט האישי של כל אחד ואחת מאיתנו. מי לא היה רוצה לגור בדירה נעימה לאורך כל השנה, מקום בו הוא צריך להתעסק כמה שפחות עם תהליכי חימום וקירור. זה חשוב גם בהיבט הכלכלי כי ברגע שנעים לנו, אנחנו לא צריכים לחפש כל מיני פתרונות ואז החשמל עובד פחות ואנחנו חוסכים אלפי שקלים בשנה. למשל, אם נבחר חיפוי חוץ יוקרתי בפרויקט נדלנ“י חדיש המשלב בין אלומיניום וזכוכית נוכל למקסם את הנוחות התרמית ולהשיג קשת רחבה של יתרונות.

בחירת חומרי הגלם והטכנולוגיות המתאימות יסייעו בפועל למקסם את עוצמת הקרינה הישירה של השמש, לשמור על איזון בין טמפרטורה נעימה, לחות במידה המתאימה וחדירה נוחה של אוויר פנימה. מסיבות אלה ועוד, שווה להשקיע בבחירת אנשי המקצוע המתאימים, לאפיין את הפרויקט בהיבט הדמוגרפי וגיאוגרפי, לבחור את הפתרונות הנכונים ולשפר את איכות החיים של כולנו בכמה רמות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר