מדוע כדאי ומומלץ להשקיע בהתקנה של חיפוי חוץ יוקרתי

ניווט מהיר

שאנחנו מחליטים לבנות בית או פרויקט נדל“ן אחר, יש כל כך הרבה תהליכים והחלטות שאנחנו צריכים לקבל. זה מתחיל בבחירת הקבלן המבצע, האדריכל, המהנדס, הקונסטרקטור, המודד וכל בעלי המקצוע שכפופים להם, ממשיך בתהליך התכנוני של המבנה וכיצד הוא יחולק מבפניו וגם מבחוץ, ומסתיים בבחירת חומרי הגלם שישתלבו בכל פינה. העניין הוא שהתכנון לא מתחיל ומסתיים אך ורק בחלק הפנימי של הפרויקט, אלא קיים קשר ישיר בין חלקו החיצוני לפנים. בשורות הבאות נציג בפניכם מדוע כדאי להשקיע בבחירת חיפוי חוץ יוקרתי שיעניק לפרויקט מראה ייחודי ויוצא דופן, יוסיף טאצ‘ של יוקרה, סטייל למראה הכללי של הפרויקט והכל במטרה ליצור הרמוניה בין הנוף, הגינה, החצר והמערך העיצובי.

 

הכירו את הסוגים השונים של חיפויי החוץ

בעיקרון, לחיפוי החוץ יש לא רק תפקיד עיצובי ואדריכלי, אלא גם תפקידים פרקטיים שמאוד כדאי להתייחס אליהם ולשים עליהם את הדגש. למשל, החיפוי אותו נבחר ישמש כסוג של מערכת בידוד ואיטום לחלק הפנימי של הבית. ככל שהחיפוי יהיה איכותי יותר, כך רמת הטמרפטורה במבנה תישאר מאוזנת בהשוואה למה שקורה בחוץ – חורף, קיץ, סתו ואביב, מה שיפחית משמעותית את הצריכה בחשמל ושימוש במגוון של פתרונות חימום וקירור. בנוסף, לחיפוי החיצוני יש תפקיד בהיבט האיטומי והוא זה שימנע חדירה של מי גשמים בעונה הגשומה. קיימים סוגים שונים של חיפויי חוץ לרבות: קיר מסך סטרוקטוראלי שמתאים יותר למבנים, חיפוי עשוי מעץ טבעי או סינטטי, חיפוי עשוי מאבן או שיש, פסיפס ועוד.

מה שכדאי לעשות הוא לקחת כל חיפוי שקיים בשוק, לכתוב על דף או במחשב את היתרונות אל מול החסרונות של כל חיפוי וזה יעזור בשלבים המאוחרים יותר בהם תצטרכו לקחת החלטה סופית.

כיצד בוחרים?

הבחירה של חיפוי קירות החוץ אמורה להיעשות בשלב התכנוני של הפרויקט ואין זה משנה אם מדובר בבניין רב קומות, בית פרטי כמו וילה למשל, בית מלון, גורד שחקים לבניית משרדים או קניון. מומלץ להתייעץ עם מומחה בחיפוי קירות חוץ ו/או עם האדריכל שמתכנן את הפרויקט. בתהליך הבחירה יש לקחת כמה שיקולים חשובים בחשבון:

  • הקונספט העיצובי של הפרויקט – יש מבנים שמעוצבים בסגנון כפרי אותנטי, אחרים בסגנון מודרני, יש מבנים בסטייל קלאסי ואחרים אף משלבים כמה סגנונות במקביל. לכן, שווה לחשוב איך אתם רוצים שפרויקט שלכם ייראה ולפי זה לנסות לבצע את הבחירה.
  • רמת האיטום והבידוד שאתם מחפשים – בעוד יש חיפויים המייצרים רמת בידוד ואיטום גבוהה מאוד, אחרים פחות ולכן זה שיקול חשוב שכדאי לקחת אותו בחשבון. ככל שהחומר החיצוני חזק ועמיד יותר, כך הסיכוי לרטיבות, נזילות, בעיות איטום וכדומה, קטן יותר.
  • תקציב – עוד שיקול שצריך וכדאי לקחת בחשבון וזאת משום שיש המון החלטות שצריך לקחת בחשבון ולחלק את התקציב בצורה הגיונית. יש חומרים שיהיו יותר זולים כמו אלומיניום למשל, ויש חומרים שיהיו יותר יקרים בצורה משמעותית כמו עץ טבעי, שיש ואבנים מיוחדות. לכן תמיד כדאי לחשוב עלות אל מול תועלת, לא רק בבחירת חיפוי החוץ, אלא בכל החלטה שלוקחים בהיבט של חומרי הגלם בהם נעשה שימוש בפרויקט עצמו.

 

לסיכום, לבחירת חיפוי קיר חיצוני יש משמעות וחשיבות אדירה בפרויקט הן בהיבט העיצובי והסטייל שהמבנה יקבל והן בהיבט הפרקטי. לכן, כדאי לקחת בחשבון את כל השיקולים, להתייעץ עם בעלי המקצוע הרלוונטיים, להשוות בין כמה חיפויים ורק אז לקחת החלטה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר