תופעות הריון נפוצות ודרכי הטיפול הידועות בהן

ניווט מהיר

תקופת ההיריון היא כל כך מרגשת עבור כל אישה, אך גם טומנת בחובה שינויים גופניים והורמונליים שמתבטאים בתופעות שונות שמשפיעות רבות על איכות החיים. בשורות הקרובות נסקור כמה תופעות הריון הנפוצות ביותר שעלולות להופיע אצלך בתקופת ההיריון ואת דרכי הטיפול היעילות ביותר עבורן, תוך התמקדות ברפואה הסינית.

 

צרבות

צרבת הינה תופעת היריון נפוצה ביותר והיא עשויה להופיע בתדירות גבוהה כבר מהשלבים הראשונים של ההיריון שלך, כך שחשוב מאוד כי תדעי איך להעביר צרבת במהירות על מנת שלא תיסבלי יותר מידי. הסיבות להופעת צרבות קשורות לשינויים הורמונליים, שגורמים בין היתר להיחלשות השסתום שמונע מעבר של מיצי עיכול מהקיבה לוושט. מעבר לזאת, לחץ שמגיע מכיוון הרחם אף הוא גורם לפתיחה של שסתום זה ולהופעת סימני צרבת, במיוחד בזמן שכיבה. הדרך להעביר צרבת בצורה מהירה היא באמצעות צריכה של מאכלים מסוימים שמקלים על התופעה כגון מוצרי חלב, בננות, שיבולת שועל, זרעי פשתן שהושרו במים חמים, שקדים ועוד. מומלץ מאוד גם כי תיפני אל מטפל ברפואה הסינית על מנת שיתאים עבורך תזונה אישית ואף ימליץ לך על צמחי מרפא שתורמים רבות לחיזוק השסתום הקיבתי-ושטי. טיפולים אלו אינם פוגעים בעובר והם מתאימים לכל מצב רפואי.

 

עצירות וטחורים

מסיבות הורמונליות שרירי מערכת העיכול עובדים לאט יותר בזמן היריון. התוצאה – יותר מים נספגים בחזרה לגוף במעבר במעיים והצואה הופכת להיות הרבה יותר קשה, דבר שמתבטא בעצירות וקשיים בהוצאתה. מאמץ בהוצאת הצואה עלול לגרום גם להיווצרות של טחורים, שהם כלי דם נפוחים שעשויים להיות גם כואבים ואפילו מדממים. עוד סיבה שמגבירה את הסיכוי לעצירות במהלך ההיריון היא העובדה שנשים רבות נוטלות תוספי תזונה שונים המכילים ברזל לקראת ולאורך ההיריון. תופעת לוואי ידועה של תוספי ברזל היא עצירות קשה. מה תוכלי לעשות? שתי המון מים, בררי לגבי תוספי תזונה עם ברזל קל לעיכול, צרכי די סיבים תזונתיים, בצעי פעילות גופנית מתונה ולכי לטיפולי דיקור סיני, שעוזרים המון בבעיות של עצירות על פי כל המחקרים שנעשו בנושא.

 

בחילות והקאות

תחושות בחילה ורצון להקיא הן תופעות מאוד נפוצות במהלך היריון וזאת משתי סיבות – האחת, הפעלת לחץ של הרחם על הבטן כך שתוכן הקיבה נדחק כלפי שסתום הושט, מה ששכיח מאוד בעיקר בזמן שכיבה. התופעה ידועה גם בשם ריפלוקס כאשר היא מופיעה באופן כרוני ולעיתים קרובות. הסיבה השנייה היא שינויים הורמונליים שגורמים לתחושות קשות של בחילות שמדמות קלקול קיבה. תוכלי לפתור את התופעות הללו על ידי שימוש בצמחי מרפא, טיפולי דיקור סיני ותרופות סבתא שונות כגון מציצת לימון, קרח, קרטיבים דלי סוכר ועוד.

כאבי גב

המשקל הרב שאת נושאת יכול לתת את אותותיו גם על השרירים והרצועות בגב שלך, שעשויים להישחק תוך היווצרות של תהליכים דלקתיים שונים שגורמים לכאבים, בעיקר בגב התחתון. זוהי תופעת היריון נפוצה ביותר ותוכלי לפתור אותה באמצעות ביצוע פעילות גופנית מתונה במהלך כל שלבי ההיריון, תרגילי פילאטיס ייעודיים וכאלו שתורמים לחיזוק שרירי הבטן. במצבים קיצוניים של בעיות גב במהלך ההיריון כגון בלט דיסק וניוון בחוליות, מומלץ כי תיפני גם לטיפולי דיקור סיני. טיפולים אלו נחשבים ליעילים ביותר והם מומלצים בהרבה מצריכת תרופות נוגדות כאב, שרצוי להמעיט בהן ככל שניתן במהלך תקופת ההיריון.

 

אין שום סיבה שתיסבלי מתופעות הריון

בשורה התחתונה, אין שום סיבה כי תעבירי את תקופת ההיריון הכה מרגשת עם תופעות שונות שיגרמו לך לסבל. הרפואה הסינית מסוגלת לתת לך פתרונות יעילים ומהירים למרבית התופעות הנפוצות בתקופת ההיריון כמו דיקור, צמחי באך, רפלקסולוגיה ועוד. ישנן גם תרופות סבתא שתוכלי להתייעץ לגביהן עם המטפל שלך. במידה ואת חשה כי מדובר בתופעות קשות במיוחד שעלולות להעיד על בעיה שלא קשורה בהכרח להיריון שלך, פני אל רופא המשפחה שלך על מנת שיבצע אבחון יותר מקיף בעניין וירגיע אותך.

 

רק בריאות והמון מזל טוב!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר