משחקי אותיות – כי לימודים יכולים להיות כיף!

ניווט מהיר

בין אם הילד שלכם חווה קושי בלימוד השפה האנגלית ובין אם אתם רוצים להתחיל להקנות לו את הבסיס שלה, הדרך הטובה, היצירתית והיעילה ביותר אליה ילדים מתחברים באופן כמעט טבעי היא באמצעות משחקי אותיות. הרי זה הגיוני שדרך משחק הילדים שלנו יתחברו למשהו שהוא חדש להם. המשחק מדבר בשפה שלהם, מעודד קליטה טובה והבנה מהירה של המסר שמועבר. היום יש סוגים שונים של משחקים באנגלית כמו משחק הרביעיות המוכר לכולנו, פאזלים באנגלית, חוברות עבודה בצורה של משחק, משחק הזיכרון ועוד. את המשחק כדאי לבחור בהתאם לגיל הילד ולרמה בה הוא נמצא.

טיפים לבחירת משחקי אותיות ללימוד אנגלית

מכירים את זה שלמרות שרכשתם משחק לימודי לילד שלכם הוא לאו דווקא רוצה לשבת אתכם, לשחק ולשתף פעולה? הנה כמה טיפים שכדאי לאמץ שתוכלו להפוך את תהליך לימוד אנגלית לילדים ליישומי:

  1. גיל והתפתחות – לא תמיד הגילאים שרשומים על כל משחק כהמלצה, מתאימים לילדים שלנו. כל הורה מכיר את הילד שלנו בצורה הטובה ביותר, יש כאלה המתפתחים מהר וכבר בגיל 3, מתנהגים ומדברים כמו ילדים בני 5 וכך גם להפך. לכן, חשוב להתאים את הרמה גם לגיל של הילד אבל בעיקר לקצב שלו.
  2. תחומי עניין – יש ילדים שאוהבים בעלי חיים, אחרים מטורפים על מוזיקה ויש ילדים שפרחים, צמחים וכל מה שקשור לטבע עושה להם את זה. נסו לבחור משחקים הרלוונטיים לתחומי העניין שלהם, לפחות בהתחלה כדי ליצור חיבור ראשוני עם השפה.
  3. שלבו אלמנטים נוספים – פרט למשחק או למשחקים שרכשתם, נסו בהדרגה לשלב אנגלית גם במקומות אחרים. יש המון דרכים יצירתיות לעשות את זה כמו שירים, סיפורים, דיבור השפה בזמנים שקבעתם מראש וכן, אם הילדים צופים בטלוויזיה, לפחות שילמדו מזה משהו 😊.

זכרו כי אחד היתרונות החשובים של המשחקים, הוא כי ייתכן שהם יכולים לעזור במקרים של קשיי למידה באנגלית.

משחקי אותיות

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
משחקי אותיות
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר