ילדים בסיכון- מהן המסגרות החינוכיות הטובות להם ביותר?

ניווט מהיר

ילדים בסיכון הם ילדים ובני נוער אשר נמצאים בסביבה לא בטוחה או מוצאים מביתם בשל חוסר תפקוד הורי או תפקוד הורי לקוי. אחוז גבוה מהילדים בסיכון בישראל נפלטים מביתם וממערכת החינוך כתוצאה מהתעללות נפשית, התעללות פיזית, הזנחה, אונס, הורים הסובלים מבעיות התמכרות מסוגים שונים ובעיות כלכליות.

ילדים בסיכון ופנימיות

פנימיה היא ללא ספק אחת המסגרות החינוכיות הטובות ביותר עבור ילדים בסיכון. הפנימיה מהווה בית חם ומספקת מענה מלא לכל הצרכים הפיזיים והנפשיים של הילד. בישראל פועלות קשת רחבה של פנימיות המותאמות למגוון הצרכים של הילדים ובני הנוער. חלק מהפנימיות נשענות על שירותים קהילתיים וחלקן נמצאות בתוך מתחם פיזי של מסגרת קיימת כמו בית ספר למשל.

מטרת הפנימיות עבור ילדים ונוער בסיכון

החלוקה של הפנימיות היא על פי מצבים של הילדים. כלומר, יש פנימיות חינוכיות שמתאימות לחניכים עם תפקוד קל בהתפתחות עם פוטנציאל מאוד גבוה למצב שלהם, פנימיות שיקומיות המתאימות לילדים ובני נוער עם ליקויי למידה או פערים יחסית גדולים בלימודים, חסכים רגשיים אבל עדיין מסוגלים להתפתח ויש להם פוטנציאל מצוין להצליח. לצדן קיימות פנימיות טיפוליות עבור ילדים עם בעיות התנהגויות קשות, בעיות נפשיות ורגשיות אשר זקוקים למסגרת של חינוך מיוחד.

 

סוג נוסף של פנימיה נקרא פנימיות חסות נוער המתאימות לבני נוער שנפלו מכל מסגרת קודמת, בני נוער עבריינים או כאלה אשר פיתחו סטייה חברתית, ומהוות מסגרת לילדים עם בעיות התנהגות.

 

לכל פנימיה יש את תחומי ההתמחות שלה, את המטרות המוגדרות עבורה ואת אנשי המקצוע המלווים את בני הנוער והילדים בה. הרעיון הוא לחשוף את הילדים לסביבה תומכת, מאפשרת, מחזקת ולתת להם ביטחון כל אחד על פי האישיות שלו.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר