מהם הגורמים והתסמינים של סרטן הכליה?

ניווט מהיר

לכליות תפקיד חשוב מאוד בגוף האדם שכן הן למעשה מתפקדות בתור פילטר של הגוף כאשר דרכן עובר הדם, אותו הן מסננות, רעלים שונים ופסולת מופרדים ממנו ובנוסף לכך הן אלו שמייצרות את השתן. לבני אדם יש שתי כליות, אחת בכל צד של הגוף באיזור התחתון של המותניים. אורולוג אונקולוג מאבחן מחלות של הכליות, לדוגמא סרטן הכליה.

מהו סרטן הכליה ומהם הגורמים לו?

סרטן הכליות נפוץ בעיקר בקרב גברים, כאשר רוב הגברים שחולים בו יהיו מעל לגיל חמישים. אחד הגורמים המרכזיים ביותר שבגינו מופיע סרטן הכליות אצל החולים הוא כתוצאה מעישון כאשר מעל שליש מהחולים בסוג זה של סרטן מדווחים כי עישנו בתקופות שונות במהלך חייהם. גורם נוסף למחלה הוא כתוצאה ממחלות תורשתיות של הכליות או מחלות אחרות הקשורות בכליות.

ישנם מספר סימפטומים שאופייניים לסרטן הכליות כאשר הראשון הוא הופעה של דם בעת מתן שתן. סימפטומים נוספים יכולים להיות כאבים באיזור הבטן התחתונה או הופעה של גוף באיזור הבטן התחתונה או המותניים כאשר בנוסף סימפטומים כמו חום בלתי מוסבר, ירידה במשקל או לחץ דם גבוה גם כן יכולים להיות סימפטומים לסרטן הכליות. האבחנה מתבצעת בשילוב של בדיקות שתן מיוחדות הבודקות הימצאותם של תאים ממאירים בשתן ביחד עם בדיקת CT.

כיצד מטפלים בסרטן הכליות?

הטיפול בסרטן הכליה מתחלק לשניים והוא כמובן תלוי במצב התקדמות המחלה אצל החולה. ניתן לבצע ניתוח לכריתת הכלייה עם הגידול או חלק ממנה במידת האפשר כאשר לעיתים במקרה והסרטן שלח גרורות לשתי הכליות מבצעים כריתה חלקית של חלקים משתי הכליות. לחולים שהסרטן נמצא בשלב מתקדם יותר ניתן לתת תרופות שונות אך הקרנות וכימותרפיה לא יעזרו היות וסרטן הכליות חסין מולם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר