סוגי יועצים שאתם רוצים להכיר: יועץ השקעות, משכנתאות ויועץ ביטוח

ניווט מהיר

כולנו עובדים מאוד קשה בשביל לשמור על רמת חיים מסויימת, להגשים את המטרות שלנו לאורך זמן, לחסוך כסף, כדי שגם לילדים שלנו וגם לנו יהיה עתיד טוב יותר וזה כל כך חשוב, בעיר במדינה בה יוקר המחיה נחשב לבין הגבוהים. מדינה שבה אנחנו עדים לכך שאנשים שמגיעים לגיל הפנסיה לא מצליחים להסתדר עם הכסף שהקרן צברה במהלך השנים. אז כדי שנוכל להתייעל כלכלית, לחסוך כסף ולעשות את ההחלטות שקשורות אליו בצורה חכמה יותר, חשוב מאוד להיעזר במומחים. בפוסט הבא נציג בפניכם 3 מומחים שיעזרו לכם לייצר יותר בפחות: יועץ השקעות, יועץ משכנתאות ויועץ ביטוח.

 

תפקידו של כל אחד

תפקידו של יועץ השקעות הוא בעצם לייעץ לאנשים פרטיים על אפיקי השקעה אופטימליים וכדאיים להם. יועץ השקעות עבר כל מיני סוגים של הכשרות ועליו להיות בקיא ובעל ידע באפיקי השקעה מגוונים, להתעדכן במצב השוק בכל עת ולהבין את המגמות החזקות והצפויות. הוא אמור להיות אדם ניטראלי לגמרי ולא להמליץ על מניות שיש לו אינטרס לכמור אותן. אם אתם מעוניינים להשקיע את הכסף שלכם במקומות הנכונים, ברמת סיכון גבוהה או נמוכה, שווה להתייעץ עם יועץ השקעות, בין אם באופן פרטי ובין אם דרך חברת השקעות או גוף פיננסי. לעומתו, יועץ משכנתאות, תפקידו לסייע לכם בהליך לקיחת המשכנתא שנחשב לאחד התהליכים המורכבים ביותר בחיינו. ניתן לפנות ליועץ משכנתאות במצבים כמו לקיחת משכנתא חדשה, משכנתא למוגבלים, מחזור משכנתא, משכנתא הפוכה ועוד. תפקידו של יועץ המשכנתאות הוא למעשה לעשות לכם סוג של סדר בבלאגן, לחסוך לכם זמן רב בהתנהלות מול הבנקים, לבדוק עבורכם, את הריביות הנמוכות ביותר ולא פחות חשוב, לוודא שאתם באמת יכולים לעמוד בהחזרים לאורך זמן, שכן מדובר לרוב בסכומים מאוד מאוד גבוהים.

ומה לגבי הביטוחים?

בדקתם פעם כמה כסף אתם משלמים בחודש על ביטוחים? ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, ביטוח רכב, ביטוחי בריאות שלכם ושל הילדים, ביטוחי חיים ועוד…. מדובר באלפים, לעתים אפילו עשרות אלפי שקלים בשנה, כסף שאם לא תדעו בדיוק לאן הוא הולך, זה ממש חבל. לכן, שווה, לפחות פעם אחת להיעזר ביועץ ביטוחים ששוב גם הוא, יעשה לכם בעיקר הרבה מאוד סדר בתוך כל הכאוס הזה. הוא יוודא שביטוחי הבריאות שלכם מכסים בדיוק את הסעיפים הכי חשובים, שאתם לא משלמים יותר מדי או פחות מדי, שאין לכם כפילויות בביטוחים ואתם משלמים בדיוק על מה שצריך. הוא גם יבדוק שאתם מקבלים את התמורה הטובה ביותר לכסף שלכם ובמידת הצורך יעביר אתכם לחברות ביטוח אחרות.

 

לסיכום, במקום לשלם על ”עיוור“, שווה להיעזר בשירותיו של איש מקצוע שלמד לא מעט זמן והתנסה בלא מעט מצבים כדי שאתם תוכלו לייעל את הכסף שלכם ולשלם או לחסוך אותו בצורה הכי חכמה. אם יש לכם סלט בראש, אם אין לכם סדר בכל התשלומים, אם אתם נמצאים בתהליך של קניית דירה או בית, זה בדיוק הזמן להיעזר במי שצריך כדי שתוכלו לנצל את ההכנסות שלכם בצורה הכי טובה מבחינה פיננסית ולא למצוא את עצמכם בכל פעם מחדש, נכנסים למינוס או לבור כלכלי. יעוץ טוב עוזר לנו לקבל פרספקטיבה, לשמוע דעות אובייקטיביות של בעלי מקצוע וכמובן שאחר כך, כל אחד יכול לעשות את ההחלטות שהכי נכונות לו, אבל לפחות את יודעים את הסיכויים אל מול הסיכונים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר