בוררות בינלאומית – אמצעי להכרעת סכסוך

ניווט מהיר

העולם בעידן הנוכחי כבר מזמן הפך לכפר גלובלי קטן ויש קשר הדוק בין מדינות, חברות ואנשים, גם אם מפרידים ביניהם אלפי קילומטרים על גבי המפה. יש הסכמים כאלה ואחרים שהצדדים שלהם יהיו כאלה שנמצאים במדינות שונות אך הם לא יהיו חפים מטעויות, בעיות, מחלוקות או סכסוכים. בשל הרגישות המובנת מאליה – צריך לדעת אל מי לפנות על מנת לפסוק מה הדבר הנכון לעשות, איך הכי כדאי להמשיך להתנהל וכמובן – איזה מן הצדדים הוא הצד שצודק וצריך לפעול על פי דעתו ודרכו. כאשר מדובר בהסכמים בינלאומיים וחוצי יבשות וימים – הדרך ליישוב הסכסוך מתבצעת על ידי בוררות בינלאומית. מה המשמעות? מדובר בעצם באנשי מקצוע בעלי מוניטין, ניסיון חיים וידע שמאפשרים להם להסתכל על התמונה הרחבה, להבין לעומק נושאים מהותיים וכך לפסוק בכל מחלוקת או סכסוך על מנת שאפשר יהיה להכריע ולאפשר לצדדים להמשיך הלאה.

 

איך מתבצעת בוררות בינלאומית?

באופן טבעי, תהליך של בוררות בינלאומית יתחיל בצורה וולונטרית, כלומר על ידי מי מהצדדים שבהסכם הבינלאומי. כלומר, אחד הצדדים יחוש שיש מחלוקת בלתי פתירה שאי אפשר לגשר עליה רק באמצעות שיח עם הצד השני של ההסכם. על מנת ליישב את הסכסוך, לקבל החלטה מי צודק ומי צריך לשנות את דרכו וגם על מנת להגיע לעמק השווה – יש לפנות אל אנשי מקצוע מומחים בבוררות בינלאומית כמו gioraeiland.com. אין מדובר במקצוע שלומדים ולא תמיד השתלמות זו או אחרת היא מה שיעשה את ההבדל. מדובר באנשים בעלי ניסיון חיים מגוון ועשיר, כזה שבו הם מילאו תפקידי מפתח לאורך הרבה שנים בחברות ותאגידי ענק, בתעשיות ביטחוניות או בגופים ממשלתיים – מה שהעניק להם יריעה רחבה של כלים, דרכים ומיומנויות להבין לעומק כל סכסוך, מחלוקת או ריב שקשורים בהסכם בינלאומי. נושא הסכסוך יובא לפתחם, הם יבחנו לעומק את העובדות, הפעולות והמחלוקת – ויכריעו על פי דעתם וניסיונם. הבוררות הבינלאומית היא אובייקטיבית ונטולת פניות ולכן יכולה גם לגשר על פערים וגם ליישב סכסוכים.

 

 

למה כדאי לפנות להליכים של בוררות בינלאומית?

הסיבה העיקרית אשר בגינה חברות או עסקים יפנו לבוררות בינלאומית יהיה על מנת שלא לפנות לתהליך בבית המשפט. בוררות דרך בית המשפט עלולה לארוך זמן רב, יחולו עליה תשלומים של אגרות או קנסות ולא תמיד אפשר יהיה להסביר לפקידי בית המשפט או השופט את המשמעות של החלטה זו או אחרת. סיבה נוספת להימנע מהתערבות משפטית היא ההכרח שיהיה לפנות אל בית משפט שפעיל באחת מהמדינות ולכן עלול לדון ולפסוק על פי חוקים מקומיים, בעוד הנושא הסכסוך קשור בצד אחר של ההסכם ובמדינה שחלים בה חוקים אחרים, כלומר הפסיקה של בית המשפט עלולה שלא להיות רלוונטית. בדרך של פנייה אל בוררות בינלאומית אפשר להיות בטוחים שהנושא המדיני לא יהיה אחד השיקולים והבוררות תהיה מקצועית ועניינית בלבד.

 

מי פונה לשירותי בוררות אלה?

כיום יש לא מעט כבוד והערכה כלפי אנשי מקצוע לא פחות ממעולים אשר ניחנים בכישורים, ניסיון חיים או מאפיינים שמאפשרים להם לעסוק בבוררות בינלאומית וכך לסייע ליישב סכסוכים תוך פרק זמן קצר, באובייקטיביות מוחלטת ובצורה מאד עניינית ומקצועית. בתי המשפט בעצמם נוהגים לכבד הסכמים או המלצות שהופקו על ידי בוררות בינלאומית ומבינים שיש הרבה עומק בהמלצות ולכן מומלץ להיצמד אליהן ולפעול לפיהן. חשוב מאד לפנות אל מי שיש לו את ניסיון החיים העשיר והמתאים ביותר הן במגזר הציבורי והן בפרטי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר