מהי אימפוטנציה למי זה קורה ומה עושים בנוגע לזה?

ניווט מהיר

אימפוטנציה היא בעיה המכונה בשפה המקצועית אין אונות. למעשה, מנתונים עולה כי למעלה מ-30% מהגברים סובלים או יסבלו מבעיית אין אונות במהלך חייהם. העניין הוא שלא הרבה מהגברים פונים לטיפול בשל המבוכה אבל בהחלט ניתן לטפל בבעיה ולחזור להנות מחיי מין איכותיים ומספקים. מדובר בתופעה שהיא פיזיולוגית ולכן כמו כמעט כל בעיה פיזיולוגית אחרת בין אם זה כאב בטן ובין אם אקנה, ניתן לטפל גם בזה. אימפוטנציה יכולה להיגרם ממגוון של סיבות כמו בעיות בלב ובכלי הדם, רמות גבוהות של סוכר, בעקבות הסרת הערמונית, לקיחת תרופות מסוימות באופן קבוע, צריכה מוגברת של אלכוהול, עישון, מתח, שינויים הורמונליים ועוד.

 

אז מה ניתן לעשות?

הכל תלוי בסוג הבעיה, במקור שלה וברמת החומרה. למשל, שמדובר בבעיה כמו שפיכה מוקדמת טיפול טבעי יכול בהחלט לעזור ויש המון אמצעים שיכולים להקל ואפילו לפתור את הבעיה. חשוב לדעת שאם ביותר מ-75% מהמצבים, אתם מגיעים לזקפה, ככל הנראה שאין לכם שום צורך בטיפול מיוחד. אם המספרים מראים קצת אחרת והם פחות לטובתכם, כן כדאי לפנות לטיפול מתאים. למשל, שהבעיה מגיעה ממקור של בעיות בכלי דם מה שעלול במקרים מסוימים להשפיע על הזרימה של הדם לאיבר המין, שיש בעיות עצביות שמשבשות את הפעילות התקינה של מערכת העצבים, במצבים של בעיות אנטומיות, שינויים הורמונליים, בעיות בכלי דם וכדומה, לעתים נדרש טיפול תרופתי. גם רמות גבוהות של כולסטרול בדם, יתר לחץ דם, השמנת יתר ואנשים שלא מבצעים פעילות גופנית עלולים לסבול מבעיות מהסוג הזה.

 

האם יש קשר בין גורמים נפשיים לבעיות אין אונות ואימפוטנציה?

בהחלט. קיים קשר ישיר בין דיכאון, חרדה ובעיות נפשיות נוספות לבין אין אונות. למשל, כאשר האדם סובל ממחלה כלשהיא, הדבר מוביל לפגיעה במצבו הנפשי התקין ואז זה מן מעגל כזה שמאוד קשה לצאת ממנו בלי טיפול מתאים. בעיות בקשר הזוגי, חוסר ביכולת להיפתח בפני בת הזוג, אנשים שעברו ניצול מיני או הטרדה מיני או טראומה מינית, אנשים שסבלו מכל מיני בעיות בקיומו של קשר מיני בעבר שלהם, יכולים גם כן לפתח בעיות של אין אונות.

איפה נמצאת הבעייתיות והמורכבות במצבים כאלה?

אחת הבעיות הידועות בהקשר של אימפוטנציה ואין אונות היא העובדה שבני נוער וגם גברים מתביישים במצב. הם לא רוצים לחשוף את הבעיה הזו, הם שומרים את זה לעצמכם, מסתגרים ואז הם גם לא מצליחים לטפל ולצאת מזה. אז השלב הראשון הוא קודם כל לשחרר את זה. מדובר בתופעה מאוד מוכרת ופופולארית ממנה סובלים גברים רבים ואין במה להתבייש. כמו שאישה לא תמיד מצליחה להגיע לאורגזמה או שהחשק המיני שלה נעלם מכל מיני סיבות, כך זה קורה גם אצל גברים.

 

כיצד ניתן לטפל באין אונות?

השיטות הכי מוכרות לטיפול באין אונות הן תרופות שמטרתן בעצם לחזק את הזקפה. תרופות אלה נחשבות ליעילות אבל הן לא מתאימות לכולם וניתן לצרוך אותן אך ורק אחרי קבלת מרשם מרופא. חשוב לדעת כי תרופות אלה גורמות לכל מיני תסמינים נלווים. דרך נוספת לטפל בבעיה היא דרך טיפול התנהגותי וזה יעיל בעיקר שהבעיה היא כתוצאה מלחץ או חוסר ביטחון עצמי בנושא. גם טיפול פסיכולוגי יכול להיות יעיל. יש גם משחות שניתן למרוח לפני האקט המיני והן אמורות לעזור. יש טיפולים נוספים כמו הזרקה לפין, ניתוחים, גלי קול המשודרים לאזור איבר המין ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר