אדריכלות בית קרקע – מאיפה מתחילים?

ניווט מהיר

על הקושי והמורכבות של תכנון בית קרקע

 

אדריכלות בית קרקע מהווה חלק מפרויקט מורכב שמכיל בתוכו מספר רב של שלבים, חלקם אף מורכבים ומסובכים לביצוע. החל מארגון הכסף הדרוש לכך, תכנון הבית והמבנה, ועד לביצוע התכנון והגימורים השונים שעבודה זו דורשת. בנוסף לכך, תהליך תכנון הבית כולל בתוכו שלבים בירוקרטים רבים ואישורים אותם יש להוציא, כל זאת על מנת להגשים את החלום שלכם לבניית בית באופן עצמאי.

בשורה התחתונה, התהליך של תכנון בית פרטי הינו תהליך אשר מחולק לשני שלבים מרכזיים. השלב הראשון אשר תאלצו לעבור הוא השלב התכנוני, כאשר בחלק זה עליכם לערב את בעלי המקצוע הבאים – אדריכל מוסמך, מהנדס, תכנון מקורות החשמל, יועץ קרקע, מודד, מעצבי פנים, ועוד. השלב הנ"ל מכיל תחתיו את קבלת האישורים הדרושים לבנייה מכל הרשויות.

החלק השני של בניית נכס פרטי הוא החלק הביצועי, כאשר בחלק זה תערבו את מרבית בעלי המקצוע השונים כגון קבלן איטום, איש חשמל, טייחים, מתקיני מערכות מיזוג, אנשי גינון, ועוד. במידה ויש לכם חלום ואתם מעוניינים לעצב ולבנות את הבית הבא שלכם בעצמכם, תכינו את עצמכם לעבודה שמדובר בתהליך בעל שלבים רבים, אשר יכולים להיות מורכבים ולעתים אפילו מתסכלים. העמידו בפניכם את המטרה הכוללת – לבנות בית פרטי בעצמכם, ותבינו כי הדרך לחלום רצופה מכשולים ושלבים קשוחים.

 

מהם השלבים השונים של תכנון בית פרטי?

 

  1. איסוף של ההון הדרוש לבניית הבית ותכנון התקציב הדרוש השלב הזה הוא יותר שלב שלכם מול עצמכם, ובעצם בשלב זה תדרשו להבין מהו התקציב שאתם מעוניינים להוציא על בניית הנכס שלכם, וכנגזרת מכך מהי המשכנתא הדרושה על מנת לעמוד בתקציב זה. עבודה עם תקציב תסייע לכם להימנע מהמון בעיות וזאת משום שלא פעם אנחנו שומעים את המושג ”בניית בית פרטי הוא בור ללא תחתית“. כלומר תמיד יש עוד משהו שצץ בדרך, פתאום יש עוד הוצאות שבכלל לא
  2. קבלת האישור למשכנתא העמדת התקציב הדרוש לתכנון ובניית הבית שלכם יכולה להיות קשה, ועל כן במקרים רבים תצטרכו להשיג משכנתא על מנת לממן את ההוצאות הרבות שדרושות כאשר אתם מתכננים בית.
  3. מציאת בעלי המקצוע השונים שינהלו את בניית הנכס תכנון בית פרטי הינו משימה מורכבת אשר לא יכולה כמעט אף פעם להיות מנוהלת על ידכם בלבד. מומלץ לבחור את בעלי המקצוע אשר ינהלו את כל הדרוש לבניית הבית.
  4. תוכניות הבנייה וקבלה של אישורים בשלב זה תצטרכו לבחור את המהנדס והאדריכל אשר יהיו אמון על תוכנית הבנייה, ואנשים אלה גם יגישו וישיגו את כל האישורים הדרושים לשם כך.
  5. בניית השלד על ידי קבלן שלד מתאים קבלן השלד שתבחרו יהיה אמון על תכנון ובניית השלד המרכזי של הבית
  6. השלמות בנייה על ידי קבלן גמר על גבי השלד, יש לבצע את שאר העבודות, זהו השלב המרכזי בבניה. קבלן השלד הוא האדם אשר אמון על שלב זה.

 

 

טיפים חשובים בתהליך של בניית בית פרטי

 

בראש ובראשונה, ככל שתבואו לקראת התהליך מוכנים יותר ועם יותר ידע, ככה יהיה לכם יותר קל. כמו בכל תחום ובטח בפרויקט שאתם משקיעים בו כל כך הרבה משאבים כמו זמן, כסף ואנרגיה. בנוסף, דבר שיכול מאוד להפוך את כל התהליך להרבה יותר קל וחלק הוא בחירת בעלי המקצוע עם דגש על האדריכל. בחרו אנשים מנוסים, מקצועיים, יסודיים שמבצעים את עבודתם בנאמנות בשקיפות ברמה גבוהה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר