ניהול כלכלת בית מתחיל מתקציב חכם

ניווט מהיר

משפחות ששמות דגש על ניהול כלכלת בית הן כאלה שלוקחות אחריות על עתיד המשפחה – וכבר זה ראוי להערכה. הרי בשום בית ספר ובשום אוניברסיטה לא מלמדים אותנו התנהלות פיננסית נכונה, על איך נכון לנהל את התקציב המשפחתי שלנו, כיצד להתנהל מול הבנקים, איך לבחור משכנתא שמתאימה ליכולת ההחזר שלנו, על אילו ביטוחים כדאי או לא כדאי לי לשלם, והכי חשוב – איך להגדיל את הכסף שיש לנו בעזרת השקעות נכונות. לא מעט אנשים חיים רמת חיים גבוהה מאוד באמצעות הלוואות. הבעיה מתחילה אחרי שנים רבות, כאשר החובות מתחילים להצטבר. בשלב זה, אין יותר אפשרות לקחת הלוואה מהבנק. משם מדובר בבור ללא תחתית, חיים תחת לחץ, פגיעה באיכות החיים ועוד.

ניהול כלכלת בית

אז איך אפשר להגיע לניהול כלכלת בית יעיל?

התקציב הוא כלי שהמטרה שלו היא לעזור לנו בניהול ההוצאות וההכנסות לצד שליטה בהן. חשוב להשתמש בו נכון כדי לנהל את עצמנו. התקציב מורכב מהכנסות – משכורת, מתנה, הלוואה ועוד, לצד הוצאות – החזרי הלוואות, הוצאות צריכה, מגורים, מזון, מתנות ועוד. יש סוגים שונים של הוצאות, כמו הוצאות קבועות של שכר דירה או מים, לצד הוצאות משתנות, אותן אנו מוציאים כמעט כל חודש, או כל חודש, אולם הסכום שלהן משתנה, כגון קניות בסופר. יש גם הוצאות בלתי מתוכננות או תקופתיות, כמו חופשה בחו“ל או מזגן שהתקלקל. התקציב שלנו חייב להיות מאוזן, כלומר סך כל ההכנסות חייב להיות שווה לסך כל ההוצאות. אם אין איזון, בעתיד הקרוב או הרחוק, הדבר יגרום לפגיעה ברמת החיים. בשל כך, אפשר אף להיעזר בייעוץ מקצועי, כגון יועץ משכנתא, ייעוץ כלכלי וכדומה.

ניהול תקציב עוזר לנו להבין את תמונת המצב הקיים, לשלוט בהוצאות שלנו, לעשות סדרי עדיפויות ואפילו לשמור על סוג של משמעת: ”אוקיי, אני רוצה את זה או צריך את זה, אבל אפשר לחכות עם ההוצאה הזו כמה חודשים“… בנוסף, ניהול תקציב עוזר לנו למנוע חובות, להפחית את רמת הלחץ בבית ולא פחות חשוב – להגשים מטרות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
ניהול כלכלת בית
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר