תערובת צמחים לעישון – לא חייבת להיות רק טבק!

ניווט מהיר

עישון הוא פעילות פנאי עתיקה, שיש לה בסיס טכני די קלאסי וקבוע. עלים מיוחדים מודלקים, בוערים לאט, משחררים עשן אשר נשאף וכן הלאה. מה שפחות ידוע בציבור הרחב, הוא שהחומר לעישון לא חייב להיות טבק או מריחואנה. ישנם צמחי עישון פופולאריים אחרים ותערובות שונות שלהם. כמו כן, יש לתערובת צמחים לעישון יתרונות מיוחדים, כולל עבור מעשני הטבק. אלה כמה הסברים בסיסיים ותובנות מעניינות, על תערובות הצמחים לעישון:

 

מגוון חומרים

אתם לא חייבים להיות שמאן ביער גשם נידח, בכדי להתנסות בעישון צמחים מעניינים. למעשה, סוגי צמחים שונים לעישון ותערובות מעניינות שלהם, זמינים כיום במבחר אפשרויות רחב. אלה כמה דוגמאות לחומרים כאלה:

פטל – עלי צמח הפטל, הם רכיב בולט עבור תערובת צמחים לעישון, עם בעירה אחידה ואיטית. יש להם ארומה טבעית ומיוחדת, אם כי לא מדובר בדיוק ב"טעם של פטל".

מרשמלו – ישנו צמח שידוע בעברית בשם נטופית רפואית ובלעז "צמח המרשמלו". זה הוא אחד מסוגי העלים הפופולאריים ביותר, עבור תערובת צמחים לעישון.

מולין – צמח הבוצין (Mullein באנגלית) אשר ידוע מתחום צמחי המרפא. מעניין לציין, שבין תכונותיו הרפואיות הטובות, נמצא סיוע להתמודדות עם שיעול. מבחינת עישון, הוא מספק לתערובת תחושה "קלה" ו"אוורירית" מאוד.

דמיאנה – damiana הוא צמח רפואי נוסף, אשר נחשב כמחזק כללי לגוף. בתחום העלים לעישון הוא מוכר כסוג עלים אשר מספק ניחוח מיוחד וניתן לעישון גם בפני עצמו.

טרפנים – Terpenes הם עניין שונה מעט. אלה לא עלי צמח אלא מולקולה אורגאנית, אשר ניתן להשתמש בה כמעין "חומר טעם וריח".

 

שילובים ושימושים

כמובן, אפשרות נפוצה היא שילוב צמחי עישון בצורות שונות וכאן אנו נכנסים לכל עולם תערובות הצמחים לעישון. ראשית, צמחים מסוימים עשויים להיות משולבים בתערובות אלה, לשם השגת מטרות טכניות שונות. למשל עלי פטל אשר בוערים היטב ולכן מסייעים לשימוש בתערובת. דוגמה נוספת מספקים עלי צמח המולין, אשר מתאימים מאוד כבסיס לתערובות צמחי עישון. מעבר לכך, השילובים השונים יהיו בהתאם למטרות השונות של העישון. לעתים, מדובר רק על פעילות פנאי ושילוב הצמחים יהיה עניין של טעם אישי. חלק מרכיבי התערובת או שילובים שונים שלהם, עשויים לספק השפעה מיוחדת. למשל עלי צמח הדמיאנה, אשר עישונם יוצר אפקט מרגיע אצל מעשנים רבים. במקרים אחרים, תערובת צמחים לעישון מסייעת לצמצום נזקי עישון ואף לגמילה ממנו! הדבר בולט במיוחד לגבי עישון טבק, אשר מקובל לעישון בפני עצמו בסיגריות רגילות וגם כתוספת בתערובת עישון קנאביס. טבק כולל את החומר הממכר והמזיק ניקוטין. לכן, מי שרגילים לעשן סיגריות מבוססות טבק, עשויים להשתמש בתערובות צמחי עישון אחרים. זאת, הן לשם צמצום השימוש בטבק והן לשם גמילה מלאה מהשימוש בו. בצורה דומה, תערובת צמחים לעישון עשויה להשתמש בצמחים שונים, בכדי לצמצם בהדרגה עישון בכלל.

 

מוצרים איכותיים וזמינים

צמחים מסוימים עלולים להיות מסוכנים לעישון. לכן, לא קוטפים סתם כך עלים מפה ומשם ומתחילים לעשן אותם. אבל אינכם צריכים להסתכן בניסיונות עם צמחים וזני צמחים, שאינכם בטוחים לגבי השפעותיהם. מוצרי תערובות הצמחים מגיעים מוכנים לעישון והם עומדים כמובן בסטנדרטים שונים, חוקים ותקנות. אלה עשויות להיות אפילו תערובות עישון, אשר מבוססות על צמחים בגידול אורגני. כך שהייצור המסודר והמקצועי של מוצרים כאלה, חשוב לשם הבטיחות ולא רק. דוגמה בולטת לתערובות צמחים לעישון מספק ריליף (real leaf). אלה הם תחליפי טבק איכותיים, מתוצרת חברת ריליף הרבס (RealLeaf).

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר