מחלות לב – לא לקחת ללב

ניווט מהיר

יש רשימה ארוכה למדי של מחלות מסוכנות. אך בכל הנוגע למחלות שנמצאות בתודעת הציבור הרחב ומדאיגות אנשים רבים, מחלות הלב תופסות מקום בולט. הדבר מובן. יש כאן סכנת חיים, הן מבחינת מקרי חירום של מוות פתאומי וגם על רקע מחלת לב מתמשכת. בשונה מאצבעות או שיניים, לב יש רק אחד והוא ממש, ממש חיוני. תרשו לנו להרגיע אתכם בהקשר זה לפחות מעט, עם כמה עובדות בסיסיות:

 

האבחון המתקדם של מחלות לב לרשותכם

הטכנולוגיה הרפואית מספקת כיום מגוון רחב של כלים מתוחכמים לאבחון. בכל הנוגע לאבחון הלב, מדובר על אתגר לא קטן. קחו בחשבון למשל, שאיבר זה נמצא בתנועה מתמדת. אך יש לכך פתרונות ולמעשה, יותר מאחד – מיפוי לב, אקו לב, אק"ג ועוד. ניתן לעשות אפילו מה שמכונה צנתור וירטואלי – תחליף לצנתור רגיל, באמצעותCT  ( Computed Tomography- טומוגרפיה ממוחשבת) של הלב.

צעדי מניעה קלים

יש מחלות לב אשר נגרמות עקב מומים מולדים, אבל זה המקרה יוצא הדופן. הלב מושפע מגורמים רבים באורח החיים שלנו ולכן, יש לא מעט דברים שניתן לעשות בכדי להגן עליו. ידוע שגורמים אשר תורמים לצמצום מחלות לב, כוללים בין השאר שמירה על כושר אירובי טוב ועל משקל תקין וכן הימנעות מעישון וצמצום מתח.

 

ממחלה ועד מצב חירום

ישנו כיום ידע רב על מחלות לב שונות ויכולת לא רעה לטפל בהן. זאת, הן בטיפול שוטף במחלות כרוניות והן כאשר דרושים ניתוחים מסוגים שונים. כך גם לגבי מצבי חירום בהקשר ללב. מחד, תחום רפואת החירום הוא כיום מתקדם ומתוחכם ביותר. מאידך, מידע רב זמין לרשות הציבור בנידון, כולל לגבי מצבים כגון התקפי לב.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר