טיפול בחוסר ביטחון עצמי – יש מה לעשות!

ניווט מהיר

לא פעם הדרך שבה אנו רואים או תופסים את עצמנו מגבילה אותנו ואף מקשה עלינו במגוון מצבים וסיטואציות בחיי היום יום שלנו. ניתן לחלק חוסר ביטחון עצמי לשני סוגים. האחד הוא כאשר אדם חש שאין לו ביטחון בתחום מסוים, אך מנגד בתחומים אחרים הוא מרגיש שולט או חזק יותר. לדוגמא: נער בן 17 יכול להרגיש חוסר ביטחון במתמטיקה כי הוא מתקשה בתחום זה, אך יש לו קליטה אדירה לשפות והוא שולט באנגלית, צרפתית וספרדית גם יחד, לכן יש לו ביטחון עצמי גבוה בתחום זה.
הסוג השני של חוסר ביטחון עצמי בא לידי ביטוי במראה החיצוני שלנו. זה יכול להיות משהו ספציפי כמו שיער, אף, גובה או משהו כללי יותר. יש שיטות רבות המסייעות לטיפול בחוסר ביטחון עצמי, אחת מהיותר מוצלחות נקראת פרחי באך.

חוסר ביטחון עצמי

טיפול בחוסר ביטחון בעזרת פרחי באך

טיפולי בפרחי באך נעשה ע"י תמציות פרחי באך, המבוססות על שיטתו של של ד“ר באך. הרופא אדוארד באך שהבין כי יש פרחים מסוימים בטבע המסייעים בחיזוק רגשות ואספקטים פנימיים. לטענתו, קיים קשר ישיר בין הגוף לבין הנפש וכאשר אדם סובל מבעיה רפואית מסוימת, תמיד יהיה לזה קשר רגשי.
יש שלוש תמציות עיקריות של פרחי באך המסייעות בטיפול בחוסר ביטחון עצמי או דימוי עצמי נמוך.

  • תמצית LARCH – מאופיינת ביכולת של האדם לצמוח ולפרוח שהוא נמצא במקום יציב. התמצית מתאימה למי שסובל מדימוי עצמי נמוך, אנשים שידועים כתופסים את עצמם כ“קורבנות“, מסכנים, מבטלים את עצמם ואף נוטים לפתח חרדות. היא עוזרת לנו להגשים את עצמנו.
  • תמצית OAK – מטפלת באנשים עם דימוי חיובי אך מהכיוון של אנשים שבטוחים כי רק הם מסוגלים לעשות את הדברים בצורה טובה. תורם להרגעת אפיסת כוחות, מחזיר את האדם לפרופורציות, מפחית לחצים ותורם לשחרור וחופש.
  • תמצית WILLOW – מכונה גם תמצית הערבה. מתאים לאנשים מתוסכלים וממורמרים המוצאים את השלילי בכל דבר. מעץ זה מפיקים תרופות המסייעות בהקלה בכאבים שמפחיתות תהליכים דלקתיים. מסייעת בהענקת אופטימיות ועוזרת לנו לקחת אחריות ולצאת מאזור הנוחות שלנו.

עם זאת ועל אף היכולת של פרחי באך לעזור, חשוב לזכור כי פרחי באך הם טיפול מתחום הרפואה המשלימה, אשר כבר משמה ניתן להבין כי היא משלימה את הרפואה הקונבנציונלית. לכן, בנוסף לטיפול בתמציות, ייתכן וכדאי להיעזר בשירותיהן של מרפאות בריאות הנפש, אשר ידעו להפנות את כל מי שסובל מחוסר ביטחון ובעיות נלוות אל אנשי המקצוע הרלווונטיים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
חוסר ביטחון עצמי
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר