איש מקצוע לשיקום מבנים – תחומי ההתמחות

ניווט מהיר

מבנים רבים שנבנו לפני שנים רבות לא עומדים בסטנדרט הבניה הנהוג כיום ולכן הם זקוקים לטיפול משמעותי. על מנת לבצע שיקום של המבנה בצורה מעמיקה ואיכותית יש להיעזר בשירותיו של איש מקצוע שמתמחה בנושא שיקום מבנים בסנפלינג, איטום קירות חיצונים וחיפויי חוץ ועוד, או כמו מהנדס למשל על מנת להימנע ממצב בו המבנה או הבניין שלנו מוגדרים בתור מבנה מסוכן על ידי הרשות המקומית.

מה עושה איש מקצוע לשיקום מבנים?

תהליך של שיקום מבנים הוא תהליך שנעשה בבניינים ישנים והעיקר שלו הוא שיקום המבנה בהיבט הבטיחותי שלו אך גם בכדי לנצל את התהליך של השיפוץ ולבצע שיקום קוסמטי. עיקר התהליך מתרכז בהפיכתו של המבנה לבטיחותי יותר על מנת שיעמוד בתקני הבניה המחמירים שנהוגים כיום בעולם הבניה. חלק עיקרי של השיקום עוסק בחיזוק היסודות של הבניין שייתכן והפכו לחלשים יותר עם הזמן ועלינו לחזק אותם בכדי למנוע קריסה או נזקים מבניים במקרה של רעידת אדמה למשל. אספקט נוסף של שיקום המבנה הוא חיזוק החיפוי של הקירות החיצוניים על מנת לוודא שהוא לא מתפורר ונופל, דבר שעלול לגרום לנזק ברכוש או לפגוע באנשים ולגרום פציעות, בייחוד במקרה של חיפוי קיר חיצוני באמצעות אריחים.

איך לבחור מומחה בשיקום מבנים?

על מנת לבחור איש מקצוע לביצוע פרויקט של שיקום מבנים, שיקום מעטפת מבנה ועוד, רצוי לשים דגש למספר דברים. קודם כל לאיש המקצוע אותו תבחרו צריך להיות רקע בפרויקטים של שיפוץ מבנים. מעבר לכך, עליו לעסוק בעבודה בגובה שכן חלק ניכר מן העבודה תתבצע באמצעות פיגומים או באמצעות סנפלינג. בנוסף, על איש המקצוע להעסיק מגוון רב של אנשים העוסקים בתחום כמו מהנדסים למשל שיפקחו על הפרויקט בהיבט המקצועי ויחשפו ליקויים פוטנציאליים עליהם יש להתגבר, אנשי בטיחות, אנשי עבודה בגובה, אנשי איטום ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר