חברות בניה – כיצד משווים ביניהן ולוקחים החלטה?

ניווט מהיר

אחת ההחלטות הכי מורכבות עבור יזמים הנמצאים בתהליך של הקמת פרויקט נדל“ן קשורה להחלטה לגבי הקבלן או חברת הבניה שיבצעו את הפרויקט. למעשה, מדובר בתהליך ארוך, סבוך, מורכב, הדורש ידע רב, ניסיון, מקצועיות ושימוש בכלים, טכנולוגיות וחומרים שיקבעו בסופו של דבר את טיב והצלחת הפרויקט. כל יזם רוצה להימנע מליקויי בניה, טעויות מסוגים שונים ולכן מדובר בבחירה שהיא כל כך קריטית. בהיותכם משווים בין חברות בניה, יש כמה דברים שחשוב לקחת אותם בחשבון.

 

התאמת בין ניסיון חברות בניה לפרויקט עצמו

יש כל מיני פרויקטים הקשורים לתחום הנדל“ן וכל פרויקט שונה בצורה מהותית מהאחר. יש הבדל למשל בין הקמה של גורד שחקים בן 50 קומות שנועד לאכלוס משרדים ובו המטרה היא לשלב עבודות זכוכית ואלומיניום מורכבות בכדי ליצור מבנה מודרני, חדשני והייטקיסטי לבין הקמה של בית מלון בוטיקי בלב העיר ירושלים. לכן, עלינו לבחור חברה או קבלן בהתאם לסוג הפרויקט אותו אנחנו מקימים.

קבלן רשום זה MUST

בישראל יש גוף שנקרא רשם הקבלנים. הגוף הזה למעשה מאגד את כל הקבלנים שיש להם אישור לפעול בתחום בהיקפים גדולים של מאות אלפי שקלים ועד מליארדי שקלים. כל קבלן מסווג בתחום מסוים ולכן לפני שאתם בכלל מתחילים לברר על קבלן כזה או אחר, עליכם לבדוק שהוא אכן רשום בפנקס ואת זה אפשר לעשות בקלות דרך רשת האינטרנט.

 

חוזה, ביטוחים ורישיונות

בנוסף, יש לבדוק שהקבלן או חברת הבניה איתה אתם נמצאים בתהליך התקשרות מנסחת עבורכם חוזה עבודה מסודר בו ייכתבו כל הכללים והחוקים של הפרויקט כולל לוח זמנים. בדקו כי החברה מבוטחת בכל הביטוחים כולל ביטוח צד שלישי ומחזיקה בכל הרישיונות למטרות הפרויקט שלכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר