טיפול בקרוהן וקוליטיס באמצעות צמחים טבעיים

ניווט מהיר

קרוהן וקוליטיס הן שתי מחלות של המעיים שמאופיינות בתגובות דלקתיות, ציסטות והופעה של כיבים. הכיבים הללו יכולים להופיע לאורך כל צינור מערכת העיכול. מדובר במחלות שהן כרוניות ולעתים התסמינים מובילים להתלקחויות בפרקים. אצל כל אדם התסמינים של המחלות מופיעים בצורה שונה ובתדירות שונה ביניהם שלשולים, בחילות, הקאות, חום נמוך, טחורים ועוד. ויש כל מיני סיבוכים שיכולים להיגרם כתוצאה מהמחלה כמו תת תזונה כתוצאה מספיגה נמוכה של רכיבים חיוניים, פצעים דלקתיים, דלקות במפרקים, דלדול עצמות, בריחת סידן ועוד. בנוסף לטיפול הקונבנציונלי, ניתן ואף במקרים רבים מומלץ למצוא טיפול בקרוהן וקוליטיס באמצעות צמחים טבעיים במסגרת מרפאה לרפואה טבעית.

 

טיפול בקרוהן וקוליטיס – אילו צמחים מתאימים ואיך הטיפול משפיע?

חשוב להבין כי הטיפול באמצעות צמחים טבעיים אינו מרפא את המחלה אלא מאפשר לשלוט בתסמינים ולמנוע התקפים. ממחקרים עולה כי חלבונים מן החי גורמים להחמרה של המצב ויש להתאים תפריט תזונתי ספציפי לכל מטופל.

 

ניתן לחלק את המבנה הטיפולי לכמה קבוצות צמחים: צמחי מרפא אדפטוגנים המחזקים את מערכת העיכול, צמחי מרפא נוגדי דלקת, צמחי מרפא משפרי ספיגה, צמחי מרפא מרגיעים, צמחי מרפא הסופחים גזים וצמחי מרפא לתמיכה במערכת העיכול.

בשלב הכרוני של המחלה נהוג לטפל בעזרת צמחים המכונים קדד קרומי או פטריית ריישי התורמים לחיזוק והפחתת תגובה חיסונית חמורה.

 

בנוסף, צמחי מרפא עם אפקט נוגד דלקת כמו כורכום למשל יכולים להקל ולהפחית את התהליכים הדלקתיים בגוף. כדאי במקרים מסוימים גם לשלב צמחי מרפא המשפרים את תהליכי העיכול והספיגה בגוף כמו קליפת מנדרינה וג‘ינג'ר. בשלב האקוטי של המחלה נהוג לשלב קמומיל, מנתתה ולבונה. גם צמחים התורמים לייבוש הפרשות נוזליות המיוצרות במערכת העיכול אכמו אבגר ולקוט הרועים יכולים לעזור ולהקל במחלות אלה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר