הרחקת והדברת ציפורים – השיטות הכי אפקטיביות

ניווט מהיר

יונת הבית ודרור מצוי נחשבים, על פי חוק הסדרת הדברות, כמזיקים לכל דבר. יונת הבית מעבירה מחלות, זיהומים ומחלות מסוגים שונים היכולים לסכן את גוף האדם. לעומתה, הדרור המצוי פוגע בחקלאות, חודר למפעלים, לרשתות שיווק וגורם לזיהום באמצעות הלשלשת.
בשונה מהדברה רגילה, בה המדביר מבצע ריסוס של ממש ומפזר חומרים רעילים או תיבות האכלה, כאשר מדובר בהדברת ציפורים – השיטות שונות לגמרי.

הדברת ציפורים

פתרונות רלוונטיים להדברת ציפורים

בין אם מדובר על גירוש יונים, או הרחקת ציפורים מסוג אחר – יש כמה שיטות עיקריות המסייעות להיפטר מהן. השיטה הראשונה היא באמצעות רשתות. את הרשתות פורסים באזור הרצוי. חשוב לציין כי הרשתות מוגנות UV, כלומר – מתאימות למזג האוויר הים תיכוני- ישראלי. רשתות אלו מגיעות בכל מיני גדלים. ניתן להתקינן תוך יצירת חיץ, החוסם את הציפורים ומעבר אל הגגות או בניינים מסחריים, מסביב לעצים – במטרה למנוע נחיתה שלהן על העצים עצמם. זאת כיוון שיש עצים שנחשבים למוגנים, התקנה למניעת חסימת חניות ועוד.

שיטה יעילה נוספת היא באמצעות דוקרנים, העשויים ממערכת הנירוסטה. מדובר במערכת הומנית, שאיננה פוצעת את הציפורים, אלא רק מרחיקה אותן. היא מונעת חדירה של יונים ושחפים, אך איננה יעילה לדרורים. את הדוקרנים ניתן למקם על ספי בניין, גגות, צנרות גומחות ועוד.

פתרון יעיל שלאחרונה תופס תאוצה רבה הוא מערכת מנע הפועלת על חשמל: את המערכת מתקינים באופן דיסקרטי באזורים שונים. מערכת זו מונעת קינון ונחיתה של ציפורים מכל הסוגים.

איך בוחרים את השיטה המתאימה?

כדי שהתהליך יהיה אפקטיבי, חשוב להזמין קבלן המתמחה בהרחקת יונים או מדביר, בעיקר אם הבעיה היא חמורה. לאחר בחינת השטח ומאפייניו, ניתן יהיה להתאים את שיטת ההדברה המתאימה. תמיד כדאי להיעזר בשירותיו של איש מקצוע.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
הדברת ציפורים
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר