כל הסיבות לארגן בר מצווה בבית

ניווט מהיר

מתבגרים רבים מעוניינים היום לחגוג מסיבת בר מצווה בבית. אירוח מסיבה בסדר גודל כזה עשוי להרתיע הורים, שמודאגים מהמוזיקה הרועשת, פגיעה במתקני הגינה, נזק לרכוש או שימוש באלכוהול. לעומת זאת, יש הורים שבוחרים בהפקה בדיוק מהסוג הזה כדי לחסוך בעלויות ולהנות מאירוע אינטימי, משפחתי ונעים יותר. כמובן שכמו בכל דבר להפקת בר מצווה מהסוג הזה יש מגוון של יתרונות לצד חסרונות וכדי לקחת את ההחלטה הנכונה, חשוב להתייחס לכל הגורמים. אם אתם בכיוון של הפקה כזו, שווה להיעזר באנשי מקצועי שיקלו עליכם ויהפכו את האירוע לייחודי ויוצא דופן.

מה חשוב לדעת על הפקה בבית?

חשוב לדעת כי תכנון נכון, ושכירת שירותי השכרת כיסאות לאירוע וכל הציוד הדרוש, אירוח בר מצווה בבית יכול להיות תרחיש שכיף לתכנן עם ילדכם, שיזכה לתרגל את כישורי התכנון שלו, לפתח אחריות וללמוד על קבלת החלטות. אירוח בר מצווה הוא גם הזדמנות טובה עבורכם להכיר יותר את החברים של ילדכם. כמובן ששווה להיעזר גם בשירותי קייטרינג כדי שלא תמצאו את עצמכם מעבירים ימים שלמים בין מדפי הסופר ושעות על גבי שעות במטבח. שירותי ניקיון בסיום האירוע יכולים גם כן להקל מאוד.

תחומי האחריות בתכנון בר מצווה בבית

אם החלטתם על אירוע בר מצווה בבית, חשוב שתבינו שאתם והמתגבר שלכם מארחים את האורחים, ויש לכם תחומי אחריות רבים.

כך, למשל, מוטלת עליכם חובת זהירות לשמור על בטחון האורחים. אם משהו משתבש במהלך האירוע, או אפילו ביציאה מביתכם, ולא דאגתם למנוע את הסיכון, אתם עלולים לשאת באחריות.

תכנון וקביעת כללי יסוד לבר מצווה בבית

הצעד הראשון בתכנון בר מצווה בבית הוא לדבר עם ילדכם על סוג האירוע שהוא מעוניין בו. יש הבדל בין הפקת אירוע קטן מול גדול, זה הזמן לקבוע כמה כללי יסוד שיסייעו לאירוע להתנהל באופן חלק ולשמור על בטיחות החוגגים:

הזמנות

מומלץ להימנע משליחת הזמנות אלקטרוניות ברשתות החברתיות, כדי למנוע שיתוף של הזמנות או העברתן לאנשים שלא הוזמנו.

פעילויות

יתכן שילדכם ירצה לתכנן משחקים חברתיים כמו תחרויות ספורט או קריוקי, או שיעדיף לארגן אירוע שקט של שיחות עם חברים והאזנה למוזיקה.

מוזיקה

יש להחליט על רמת עוצמת הפעלת המוזיקה ועל השעה שבה יש להנמיך או לכבות אותה. חשוב להימנע מהשמעת מוזיקה שכוללת שפה פוגענית, ולסייע לילדכם לבחור מוזיקה או ליצור רשימת השמעה.

השגחה

יש להקצות תחומי אחריות למבוגרים באירוע שיסייעו בהשגחה, כדי לשמור על בטיחות כולם. ניתן לאפשר לילד לבחור את המבוגרים שהוא מעוניין שישגיחו על האירוע שלו.

גישה לחלקים מהבית

כך, למשל, יתכן שניתן יהיה להפוך את חדרי השינה או חדרים אחרים בבית לבלתי מוגבלים, כדי שהאורחים יוכלו לשהות בהם במהלך האירוע. אם יש לכם בריכה, יש לוודא שימוש בטוח בה.

שכנים

מומלץ ליידע את השכנים לגבי מועד אירוע בר מצווה בבית, פרק הזמן המתוכנן לאירוע, והשעה בה המוזיקה תיכבה.

כניסה אחת לאירוע

יש לוודא שמבוגרים יפתחו את דלת הבית כדי שר צעירים עם הזמנות ייכנסו, כך שניתן יהיה למנוע כניסת פורצי סף.

האוכל צריך להיות מוגש כל הזמן

בגישה זו, ההורים יכולים להיות נוכחים באירוע ולוודא שהוא מתנהל כראוי מבלי להיראות כאילו הם מרגלים אחר הילדים.

בדיקת אמצעי התחבורה של האורחים שעוזבים את האירוע

מומלץ לאפשר לאורחים להשתמש בטלפון של המארחים אם הם צריכים להתקשר להזמין מונית, או להכין חדר שינה לאנשים מבוגרים או לצעירים שאינם יכולים להגיע לביתם בעצמם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר