מהי ענתיקה? סוגים שונים של ענתיקות לקנייה ומכירה

ניווט מהיר

אנשים רבים מבלבלים בין מושגים ושמות שונים הקשורים לחפצי אמנות ואספנות עתיקים כמו ענתיקה, מוצרי וינטג‘, מוצרי יד שניה וכדומה. אז לפי ההגדרה המילונית ענתיקה היא פריט ישן לאספנים. היא נאספת בשל ייחודיותה, גילה, הנדירות שלה, מצבה והקשר הרגשי שפותח אליה סביב הזמן.

כיצד מוגדרת ענתיקה?

לרוב ענתיקות עוברות בדורי דורות והן קיימות לפחות 100 שנים. למעשה, מה שמגדיר את הענתיקה הוא השנה שבה היא יוצרה. הסיבה לכך היא משום שאנו רוצים להבדיל בין פריטים שיוצרו לפני כמה עשרות שנים, גם אז הם שווים לעתים סכום כסף לא מבוטל לבין מוצרים שיוצר לפני מאות שנים.

סוגי ענתיקות

ניתן לחלק את אספנות עתיקות לכמה משפחות עיקריות:

  • זהב וכסף – כלל המוצרים העתיקים העשויים מזהב או כסף. זה יכול להיות כלי זהב או כסף, סכו“ם או כלי הגשה, שעונים, תכשיטים, מוצרי יודאיקה עשויים זהב או כסף ועוד מגוון של אביזרים ייחודיים, נדירות ומבוקשים.
  • יודאיקה- כל מוצר או פריט ששייך לדת היהודית ומסמל אותו. ספרי קודש עתיקים, פמוטים, אביזרי חג, כוסות יין, כיפות בעלות ערך היסטורי, חנוכיות, צלחת לפסח, חמסות, מגש לחלה, רקמות מיוחדות ועוד.
  • פסלים, ציורים מוצרי אמנות – ציורי שמן, ציורי פסטל, ציורי מים, פסלים מכל הסוגים, פריטים אמנותיים של אמן מפורסם ועוד.
  • תכשיטים עתיקים – צמידים, שרשראות, עגילים, מוצרים עשויים מזהב או כסף, פנינים, אבנים ייחודיות…
  • שעונים – שעוני יד או שעוני קיר, שעונים מזהב או מכסף, שעוני כיס – כל סוגי השעונים יכולים להיות שווים לא מעט כסף.

 

אם יש ברשותכם מוצרים עתיקים או ענתיקות מיוחדות ואין אתם חושקים בהם עוד או שהם שייכים לכם מירושה, תוכלו לפנות לחברה מקצועית או רוכשי עתיקות המתמחים בקניית ענתיקות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר