דיקור סיני לטיפול בכאבים

ניווט מהיר

דיקור סיני נחשב לאחת מבין שיטות הטיפול הוותיקות ביותר בתחום הרפואה האלטרנטיבית. למעשה, הטכניקה הייחודית הזו מבססת על ידי שנצבר לאורך אלפי שנים. אינספור מחקרים רפואיים נעשו על הקשר שבין טיפולי דיקור לבין הפחתת כאבים וברובם נמצא קשר מובהק. בכדי להבין לאילו בעיות הטיפול מתאים במיוחד, המשיכו לקרוא את המאמר הבא.

 

מה העקרונות של הדיקור הסיני

בשונה מטיפולים אחרים הנכנסים תחת הקטגוריה של רפואה טבעית, הדיקור הסיני מבוסס קודם כל על אבחנה מאוד מאוד מדוייקת של המטופל. המטפל ינסה לאבחן את מצבו הפיזי והנפשי של המטופל, זאת על ידי קביעת האיזון האנרגטי שבו הגוף נמצא. מה שנקרא מרידיאנים, מחבינת מצבים שונים של חום מול קור, אנרגיה שזורם בתוך האיברים והתאים בגוף, דופק, צבע לשון, רגישות באזורים מסוימים ועוד. הדיקור הסיני מבוסס כאמור על שיטה שמקורה במאגר ידע עתיק. לאחר האבחון בוחרים את הטיפול המדויק והמתאים ביותר מתוך 400 נקודות דיקור שונה. כלומר, קיים סוג של פרופיל טיפולים  אשר מתאים לכל בעיה ובעיה. לכל אדם ואדם וזה בעצם היופי והגדולה של הדיקור הסיני.

 

 

מה רואים בלשון בתהליך האבחון לפני שמתחילים לדקר

ובכן, מדובר באחד הנושאים הכי מרתקים בהיבט של הדיקור הסיני. הלשון היא שריר והיא אינדיקציה להמון מידע עבור המדקר. הרעיון הוא להסתכל על הצבע של הלשון, על הצורה שלה וכדומה. למשל, עם הלשון בהירה מדי, יכול להיות שחסר דם בגוף, אם היא נוטה להיות יותר סגולה, יכול להיות שזרימת הדם בגוף לקויה ואפילו יש משמעות על החיפוי שעל הלשון ולשיניים כלומר לחריצה שעל הלשון יש חשיבות. למשל, לשון חרוצה מדומה לפי הרפואה הסינית לאדמה יבשה. כלומר חסר לה חומר בתוך הגוף, מבפנים.

 

כיצד הדיקור משנה את מצבו של המטופל?

הדיקור משפיע על מערכת העצבים. זה הוכח באינספור מחקרים. הדיקור מגרה את העצב. חשוב לבחור מדקר שעושה שימוש במחטים מאוד עדינות באיכות גבוהה ואז הדיקור בקושי מורגש. יכול להופיע כאב אבל זה לא כאב בדרגה גבוהה והוא זניח.  המחטים בעצם מגרות את המערכת העצבים ואז מופרשים כל מיני חומרים לגוף, הדם והחמצן מתחילים לזרום בצורה טובה יותר ומשתחררים לאט לאט חסמים שנוצרו עם השנים. חשוב להבין, זה לא הוקוס פוקוס. אי אפשר לעבור טיפול דיקור אחד ולהרגיש כמו חדשים, זה לא עובד ככה. לרוב מדובר במטופלים שמגיעים עם בעיות כרוניות ואז יש צורך בקביעת סדרת טיפולים ומטיפול לטיפול המטופל אמור להרגיש טוב יותר.

 

אז מה היתרונות של הדיקור ולאילו בעיות הוא מתאים?

ראשית כל, הדיקור נעשה באופן ספציפי בהתאם לבעיה ממנה המטופל סובל, בהתאם לגיל שלו למצבו הפיזי והנפשי. שנית כל, הטיפול לא גורם לבעיות או תסמינים או סוג של התמכרות, זאת בשונה מטיפולים אחרים כמו תרופות למשל. הוא מתאים כמעט לכולם, תינוקות, ילדים, בני נוער, מבוגרים, נשים בהריון, נשים אחרי לידה, נשים מיניקות, אנשים הנוטלים תרופות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות, קשישים ועוד. הדיקור מתאים לקשת רחבה של בעיות רפואיות כמו למשל חולשה של המערכת החיסונית, דלקות אוזניים חוזרות, דלקות גרון חוזרות, בעיות מעיים ומערכת עיכול כמו עצירות, כאבי בטן, שלשולים, טחורים, בעיות עור כמו אקנה, נשירה, בעיות שינה, לחץ וסטרס, רמות גבוהות של שומנים וסוכרים בדם, בעיות אין אונות, בעיות פוריות והרשימה עוד ארוכה. כעת, כל שנותר לכם הוא לבחור מדקר מומלץ ולהתחיל לטפל בגוף שלכם מבחוץ ובעיקר מבפנים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר