איך מפיקים סרט תלת מימד?

ניווט מהיר

סרט תלת מימד מופק בשיטות מיוחדות, ומאמר זה מציג את הנושא, ומסביר את האופן בו ניתן ליצור סרט איכותי. כדי להקליט את הסרט, יש לשמור על אותן הנחיות של צילום תמונות תלת מימד, למשל ממצלמות קולנוע, שצריכות להיות מכוונות לאותו כיוון בקרבה ובמרק מתאים מהנושא המוקלט הקרוב ביותר. חשוב לזכור כי לא כל צלם ידע ויכול להפיק סרט מהסוג הזה ואם המטרה שלכם היא ליצור אפקטים מיוחדים, שווה להשקיע בבחירת צלם המתמחה בסרטים אלו או בחברת הפקות שזו המומחיות שלה.

איך זה בעצם עובד?

לשימוש במצלמת סטילס אחת או שתיים, יש צורך לבחור מצלמה שמצלמת סרטים וחייבת לאפשר להמיר את שני הסרטים שצולמו מצד שמאל וימין, לאותו קצב פריימים ויצירת הולוגרפיה מושלמת. אם אתם משתמשים במצלמת סרטים, אז אין בעיה כזו, כי קצב הפריימים מתוקנן בה והיא המצלמה האולטימטביתל מטרה זו.

הצצה ליצירה

ראשית, יש להבין את ההגדרה הבסיסית של סרט תלת מימד. במובן הפשוט ביותר, זהו תהליך יצירת תמונות נעות תלת מימדיות בסביבה דיגיטלית. מודלים תלת מימדיים בתוכנת תלת מימד עוברים תהליכים קפדניים על מנת לגרום להם להיראות כמו עצמים נעים אמיתיים.

בדיוק כמו סרטים קלאסיים, המטרה שלו היא לגרום לו להיראות על המסך כאילו התמונות ממש נעות, כאשר הן פשוט סדרה של תמונות עוקבות שמוצגות ברצף מהיר מאוד.

אותו עיקרון משמש בסרטים קלאסיים. ההבדל היחיד בין סרט קלאסי לתלת מימד הוא שבסרטי קלאסי התמונות מוצגות בתהליך עריכה ואילו בסרט תלת מימד התמונות נוצרות באמצעות מחשב בתלת מימד. עכשיו חשוב להבין את השלבים המעורבים ביצירת סרט זה.

יצירת מודל. מודל הוא השלב הראשון ביצירת הסרט שבו אובייקטים תלת מימדיים נוצרים בתוך סצנה.

פריסה. בלב הפריסה, האובייקטים התלת מימדיים ממוקמים באופן שנראה כאילו מתרחשת תנועה על המסך.

סיום התהליך. בהתאם לאולפן ההקלטות בו מצולם הסרט, האומנים משתמשים במגוון תוכנות למשימה.

תוכנות תלת מימד

יש תוכנות תלת מימד מקצועיות לאנשים שעדיין לומדים את התחום, ואולפני סרטים גדולים משתמשים בחדשנות שיש לטכנולוגיה להציע על מנת ליצור את הסרטים התלת מימדיים המדהימים ביותר מבחינה ויזואלית.

בהשוואה לסרטים קלאסיים, סרטים תלת מימדיים יקרים יתר, גוזלים זמן ודורשים הקפדה מיוחדת על כל פרט. זו נקודת המבט הנוספת של סרט תלת מימד שדורשת מאמנים לבצע עבודה כמעט כפולה מהעבודה על סרט קלאסי. השיטה הטובה ביותר להשוות בין השניים היא על ידי התבוננות בתמונה רגילה ובתמונת תלת מימד.

למרות שתמונות מאפשרות ראיית התמונה השלמה, פסלים מאפשרים נגיעה ותחושת העומק של האובייקט. אין ספק כי שימוש בתוכנת תלת מימד יכול לשדרג אותו בכמה רמות, אבל גם כאן נדרשים ידע, כלים, מיומנויות וטכניקה ליצירת הסרט או ההפקה האופטימליים.

שלבי יצירת סרט תלת מימד

מלבד שלושת השלבים העיקריים הנדרשים ליצירת הסרט, קיימים שלבים נוספים, שכוללים:

  • יצירת לוח התכנון
  • הכנת מודלים תלת מימדיים
  • תאורה והגדרת המצלמות
  • חיבור ויישם אפקטים מיוחדים
  • מוזיקה ועריכה

כן, סרטי תלת מימד הם אמנות הקולנוע החדש

אמני הפקת סרטי תלת מימד מספקים שירותי קולנוע רבים, באמצעות צוותים מיומנים ומוכשרים שמקפידים להתעדכן במה שיש לטכנולוגיית הקולנוע להציע, ובכך שלל המומחים בתחום התלת מימד יוצרים סרטים אמנותיים חדשים. אין ספק כי סרטי תלת מימד מביאים איתם מגוון של יתרונות גם ברמה השיווקית – פרסומית בהפקת סרטוני תדמית לעסק וגם ברמת התוכן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר